rss
PatRESS News

Zpět

Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

28. červenec 2018

Loni vyhrál dogtreking Vlastimil Vágner. Kdo letos? Boží Dar – Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost se po úvodním dílu v Jeseníkách přesouvá na druhý konec Česka – do Krušných hor. Nadcházející běžecký víkend se však ponese v duchu myšlenek na mladého Matěje Židlického, kterému pořadatelé už pravidelně postupují polovinu startovného z nesoutěžního Pochodu s Mixitkou.
            „Matějův otec nám sdělil velmi nepříjemnou zprávu, že Matěj měl o víkendu ošklivý úraz, kdy si po nekoordinovaném pádu zlomil tři hrudní obratle. V úterý podstoupil čtyřhodinovou operaci páteře ve fakultní nemocnici v Brně, a nyní se bude čekat, jak se bude stav vyvíjet dál. Smutné na tom všem je, že Matěj před časem absolvoval intenzivní třítýdenní rehabilitaci, ale úraz ho teď zase posunul zpět. Pro nás je to impuls mu dále pomoci. Tato zpráva nás všechno moc zasáhla, a proto věřím, že se nám podaří Matějovi opět přispět zajímavou částkou na druhé kolo této rehabilitace, která má přijít na podzim,“ sdělil nepříjemnou zprávu Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva s tím, že příspěvky pro Matěje je možné poslat také na účet číslo: 8904930207/0100 (do zprávy pro příjemce vždy uvádějte: "Dar pro Matěje") nebo právě startem na benefičním Pochodu s Mixitkou už tuto sobotu na Božím Daru.
            Zmíněný nesoutěžní pochod je pravidelnou součástí každého závodního víkendu. Co zastávku Horská výzva věnuje polovinu startovného některému z vybraných hendikepovaných dětí. Krušnohorský podnik je spojen právě s Matějem Židlickým, který trpí Angelmanovým syndromem, tedy vrozeným nevyléčitelným genetickým onemocněním, u kterého zejména pohybové problémy může zmírnit vhodná péče a rehabilitace. Šestikilometrový Pochod s Mixitkou startuje v sobotu ve čtvrt na jedenáct. Předchází mu ale starty na třech vypsaných závodních trasách. Královská distance Long (68 km) vybíhá už v pátek pět minut před půlnocí. V sobotu v 9 a v 10 hodin je pak na programu start kategorií Half (42 km) a Short (18,2 km).Stále je možné se na každou trať na místě zapsat. Pořadatelé mají připraveny na dvě desítky kategorií – startují jednotlivci  i dvojice - muži, ženy a dogtrekaři.„Loňské nové trasy od našeho ambasadora Tomáše Bystřického přinesly velmi atraktivní traily a účastníkům se moc líbily, takže věřím, že i tentokrát to bude na Božím Daru opravdu boží. Každý si totiž v sobě může najít tu správnou Výzvu,“ zve do Krušných hor Pavel Zitta, když upozornil na novinku, která se týká nejrychlejších běžců. „Vyslyšeli jsme přání vítězů a domluvili s Rock Pointem, že poukázky bude nově možné použít na veškeré zboží Salewa. Věřím, že to přispěje spokojenosti závodníků, když si budou moci vybrat z kompletního sortimentu bez jakéhokoli omezení.“
 

tagy: RP-HV2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz