rss
PatRESS News

Zpět

Na Důvě nejrychlejší Zdeněk Douša

12. červenec 2014 - aktualizov

Terezín – Zdeněk Douša je letošním vítězem cyklistického závodu Za pěnivou důvou. Jezdec týmu Bike Ústí nad Labem přivedl do cílového Terezína odskočenou pětičlennou skupinu a ve spurtu porazil i někdejšího vítěze Ivo Netíka.
            „Týden před Důvou jsme trénovali v Dolomitech, ale stihl jsem si odpočinout, takže jsem se při závodě cítil hodně dobře. Věřil jsem si, že bych spurt mohl vyhrát,“ podotkl vítězný Zdeněk Douša z týmu Bike Ústí nad Labem.
            V Terezíně se letos sešlo na dvě stě dvacet cyklistů. Ti si to mezi sebou rozdali na tradičních dvou tratích. Na hlavní dlouhé trase na jezdce čekalo hned několik stoupání. Cyklisty prověřily výjezdy v Libínkách, nad Liběšicemi do Trnobran a následně výjezd za Úštěkem na Ostré. „To prodloužení trasy a zavedení kopců za Úštěkem celé akci jenom prospělo. Každý počítá s tím, že je trať náročnější. Jede se víc takticky a ne tak splašeně jako dřív. Pořadatelům určitě palec nahoru,“ pochválil organizátory třebenický cyklista Jaroslav Jíra, který dojel šestý v kategorii mužů do padesáti let.
            Početný peloton hlavní trasy se tak brzy rozdělil do několika skupin. Na čele se vytvořila pětičlenná skupina, která si na pronásledující grupu vytvořila dvouminutový náskok. V Terezíně tak diváci sledovali spurt o pódiové příčky, který vyhrál právě Zdeněk Douša. „Musím přiznat, že jsme se Zdeňkem výborně spolupracovali, jsme kamarádi a tím, že já už na Důvě vítězství slavil, jsem Zdeňka tak trochu i vyhrát nechal. Přál jsem si hlavně, abychom na bedně stáli spolu a to se povedlo,“ mrknul stříbrný Ivo Netík, litoměřický rodák a jezdec týmu Ivar CS – Author Team. Pro absolutní bronz si dojel Jan Valeš z Bohemie Nový Bor.
            Na krátké trase se cyklisté naopak všem kopcům zcela vyhnuli. Čtyřicetikilometrový okruh je zavedl z Terezína do Litoměřic, podél Labe do Roudnice a přes Bohušovice opět do Terezína. Nejrychlejším jezdcem na krátké trati byl tentokrát Matouš Měšťan z týmu Dukla Cyklistika, který do cíle přijel s domácím borcem Janem Kašparem z CK Slavoj Terezín. Jen několik vteřin za nimi zaostal týmový parťák Martin Čech. „Pravidelně vyhlašujeme více než desítku kategorií. Přijíždí sem závodníci, ale i nadšení amatéři, ženy nebo recesisté. Každý naši akci bere po svém, a proto si všichni zaslouží velké uznání a dík, že už dvanáct let k nám do Terezína jezdí. Máme za sebou další vydařený ročník,“ podotkl jeden z hlavních organizátorů Patrik Pátek.
            Po vyhlášení nechyběla tradiční zábava, která je pro mnohé velkým lákadlem. „Za pěnivou důvou si vybudovalo své jméno. Pravidelně se tu schází výborná konkurence, závod je perfektně zajištěný a ta atmosféra je tu mimořádná. To je důvod, proč se rád vracím a proč se těším na další rok,“ uzavřel celkový vítěz Za pěnivou důvou Zdeněk Douša.

>>Fotogalerie

Výsledky na stránkách "Důvy".tagy: cyklistika, Za pěnivou důvou, Terezín,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz