rss
PatRESS News

Zpět

Na Plzeň se moc těšíme, říká táta Berka

17. březen 2014

Milan Berka v zápase proti hráčům z Frýdku. Lovosice - Ve středu se stal poprvé tatínkem a v sobotu přesně o jeho dvě branky tým lovosických házenkářů vyhrál důležité utkání nad Frýdkem-Místkem. Lovci tak stále mají velkou šanci zaútočit na vysněný extraligový titul. Jeden z nejzkušenějších hráčů extraligy Milan Berka zkrátka prožívá jednu z nejpovedenějších a zároveň nejtvrdších sezón svého života.
 
Milane, jak se ti poprvé hrálo v roli otce?
(Oddechne si.) Hlavně to už bylo trochu bez nervů, protože když jsme hráli poslední zápas ve Frýdku, tak ten se konal naprosto přesně v den našeho termínu a to člověk měl hlavu přece jen někde jinde. Teď už jsem spokojený a hlava se zase orientuje jiným směrem. Na druhou stranu věci, které dříve byly důležité, náhle už tak důležité nejsou a staly se jaksi vedlejšími.
 
Už jsi tedy do otcovské role skočil naplno?
Ještě ne, stále čekám až se mi holky vrátí z porodnice domů.
 
Takže ony bezesné noci tě stále ještě míjí?
No, já jsem toho doteď stejně moc nenaspal, protože se člověk strašně těšil, až to přijde a teď se zase těší, až holky budou doma. Do porodnice jezdím každý den a prakticky tam trávím maximum možného času.
 
Pojďme k házené, co tedy ten první nadstavbový zápas?
Hlavně, že byl vítězný. Věděli jsme, že to bude důležitý zápas, vlastně jako každý. Minule jsme ve Frýdku druhý poločas zahráli velice špatně. Poslední dva zápasy se nám vůbec nepovedly a viditelně se to podepsalo i na lehkosti naší hry. Bylo to tedy takové vydřené vítězství, ale je lepší hrát nehezkou házenou a vyhrát, než aby to bylo naopak. Důležité prostě je vítězství, i když se rodilo tak ztěžka. Stále to jsou cenné dva body, které mají stejnou hodnotu i jako kdybychom vyhráli o padesát gólů, takže jsem spokojený.
 
Nemělo to být jednoduché utkání, co ho nakonec rozhodlo?
Rozhodovalo to, že jsme zagresivněli obranu i na úkor toho, že jsme byli vylučovaní. Svůj úkol to splnilo, protože obrana se dostala do varu a hlavně jsme se prosazovali i v útoku - dávali jsme jednodušší góly z první i druhé vlny. I když tam bylo pár chyb, stále to bylo v nějakém tempu. Donutili jsme Frýdek trošku běhat, protože oni využívali toho, že se nám nedařilo v útoku a první poločas v obraně. Tou změnou obrany na jedna pět se nám to vesměs povedlo a to byl ten hlavní impuls k tomu, že se hra zagresivněla a získávali jsme jednoduché balony.
 
S Plzní jste v průběhu základní části dost odskočili, ale v závěru se čelo opět vyrovnalo. Jak tedy těžká ta nadstavba bude?
Myslím, že bude stejně těžká, jako byla celá sezóna. Ono to sice vypadá, že jsme odskočili, ale my před sebou na konci měli ještě řadu těžkých utkání, stejně jako Plzeň. Oni prohráli doma s Duklou, my s Karvinou, pak ve Frýdku, oni v Brně. Body si ty přední týmy berou hlavně mezi sebou, takže ono to jen tak vypadalo, že jsme odskočili. Jičín, když byl třetí, tady prohrál a rázem byl šestý sedmý. Tabulka byla hodně našlapaná a bude to těžké až do konce. Myslím si, že o medailích se bude rozhodovat až v posledních kolech. Domácí vítězství tak prakticky žádnou placku nikomu nezaručí, protože každý z těch soupeřů je schopný vyhrát u každého, proto je tohle vítězství pro nás tak důležité.
 
V dalším utkání vás čeká souboj prvního s druhým. Jak tohle bude důležitý zápas?
Pro oba celky to bude čtyřbodové utkání, tedy hlavně pro nás, protože my se můžeme dotáhnout na stejný bodový stav s Plzní. Určitě se hodně těším, protože to bude utkání se skvělou atmosférou. V Čechách už si člověk dlouho nezahrál před patnácti šestnácti stovkami diváků, které na Plzeň chodí, takže na Plzeň se moc těšíme.

>>Fotogalerie z utkánítagy: házená, Lovosice, extraliga, Frýdek-Místek, Berka,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz