rss
PatRESS News

Zpět

Na první testy se snesla ledová mlha

16. listopadu 2012

Teplota při testování byla těsně nad nulou.
Most – Za mlhou hustou, která by se dala krájet. Tak sice začíná oblíbený večerníček pro děti, ale stejně tak začalo čtvrteční testování truckracingového týmu MKR Technology na autodromu v Mostě. První zkušební jízdy severočeské stáje po skončení letošní závodní sezóny odstartovaly doslova od nuly. Nejen, že truckeři začali testovat s pomalu se zdvihající hustou mlhou, ale i v době, kdy venkovní teploměr ukazoval přesně bod mrazu. Mechanici ale pro množství práce neměli čas mrznout a příjemně pak zahřály i první výsledky.
            „S tím, jak postupujeme, můžeme být spokojeni. Máme toho hodně před sebou, ale potřebovali jsme si ověřit, jestli jdeme správným směrem a zdá se, že ano,“ řekl tajemně šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
            Do čtvrtečních testů nasadil tým dva své tahače – s čísly 3 a 6, tedy Adama Lacka a Markuse Bösigera. První jmenovaný pilot v Mostě nechyběl, když sám kroužil střídavě v obou speciálech, aby inženýři měli co nejvíce potřebných dat k porovnání. Ti na místě prováděli první analýzy telemetrie. „Asi mi zimou upadnou prsty. Mám pocit, že mi už i ta myš hodlá umrznout,“ podotkl s úsměvem elektroinženýr Miloš Schmied.
            Testování nebylo jednoduché pro nikoho, zato bylo nezbytné pro další vývoj speciálů pro novou sezónu. Stáj se na autodromu zaměřila především na zkoušení funkčnosti stávajících tahačů a úpravy na podvozku, které v uplynulých dnech provedli mechanici na dílně v Židovicích. Přímo na místě už jen měnili jednotlivá nastavení, díky čemuž se alespoň trochu zahřáli. „Jede to dobře, ale asi kluky ještě požádám, aby do kabiny namontovali nezávislé topení. Horní část těla je v pohodě, ta se během jízd zahřeje, ale od nohou mi byla pěkná zima. Člověk na sobě má klasické nehořlavé ponožky a ty zrovna nezahřejí,“ tisknul se během přestávek u přímotopu Adam Lacko.
            Snad jediný, kdo si vnější podmínky pochvaloval, byl šéf stáje Mario Kress, který na trati s Lackem také několik kol odkroužil. „I když byla zima, nebylo to pro mě v tahači jiné, než stokrát před tím. S testováním jsem spokojený. Podmínky pro něj byly přímo ideální, podařilo se zvládnout vše, co jsme chtěli a i z výsledků mám radost,“ dodal spokojeně Mario Kress.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Most, testování,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz