rss
PatRESS News

Zpět

Na testování dorazí jediná žena šampionátu

1. listopadu, 2011

Židovice – Doslova do posledního šroubku je rozmontovaný závodní tahač bronzového pilota evropského šampionátu Adama Lacka. I přesto se jeho severočeská stáj MKR Technology chystá už tento pátek na první testování po skončení letošní závodní sezóny. Na autodrom do Mostu, kde se testovací jízdy odehrají, přitom dorazí i jediná ženská účastnice evropského šampionátu závodních tahačů Němka Staphanie Halm. Šéf týmu nejen, že hodlá vyzkoušet nové technické úpravy, ale také několik adeptů na možnou spolupráci v příští sezóně.
            „Do Mostu na naše pozvání dorazí celkem sedm pilotů, mezi kterými jsou i velmi zvučná jména světa truckracingu. Otevřená je totiž možnost spolupráce pro příští sezónu,“ nastínil hlavní důvody pozvání manažer týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Na mostecký závodní okruh mimo trojice „severočeských“ pilotů Adama Lacka a Markusů Oestreicha s Bösigerem přijede legendární Ludovic Faure, Francouz Anthony Janiec, který letos s Lackem tvořil závodní dvojici juniorského týmového projektu MKR Team 14 Juniors, nebo i český jezdec Michal Matějovský. Pozornost si pak zaslouží právě německá pilotka Stefi Halm, která je jedinou křehkou ženou mezi tvrdými truckery v seriálu Mistrovství Evropy. „Všichni si zkusí naše renaulty a vůbec nevadí, že je ten Lackův ještě rozebraný na dílně. Mechanici po Le Mans zbývající dva už dali do kupy, takže na místě bude ten Oeseho a Bösigera,“ podotkl Neffe.
            Za necelý měsíc po posledním závodě se tým mechaniků z MKR neměl čas zastavit. „To šílené tempo, ve kterém celou sezónu žijeme, už naštěstí skončilo, ale stále je toho dost co dělat. Nejprve jsme pořádně připravili dílnu, kterou dále rozšiřujeme a do toho se opravují poničené tahače,“ řekl mechanik Rudolf Hořejší.
            Tým měl nejvíce práce především s vozem Adama Lacka, z něhož jsou jednotlivé součástky připomínající dětskou stavebnici momentálně rozesety po celé dílně. „Museli jsme rozřezat některé části kabiny a vyměnit je. Teď už naštěstí vypadá kabina zase jako nová, ale ještě před několika dny se z ní vysypalo poměrně dost francouzského štěrku. Ze šasi ho ale zametáme pořád,“ usmál se mechanik Daniel Kozlovský.
            Stavu Lackova trucku ale hodlá tým maximálně využít. „Právě díky tomu, že je kompletně rozebraný, se na něm budou zkoušet určité změny, které budeme dále testovat a změny bychom aplikovali na dalších autech, takže máme celou zimu co dělat,“ řekl mechanik Pavel Fofonka.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz