rss
PatRESS News

Zpět

Nalomená Šulcová nehodlá hodit flintu do žita, bojuje o silniční mistrák světa

31. srpna, 2011

Hlinsko - Letos se jí na širokých pláštích štěstí prostě vyhýbá. Přestože snila o mistrovství světa, spíš se v sezóně na důležitých závodech musela prát buď technickými problémy anebo rovnou s tvrdou zemí. Mnozí by se psychicky sesypali, ale svěřenkyně někdejšího výborného silničáře Jána Svorady Pavlína Šulcová nehodlá házet flintu do žita, přestože by teď kolo nejraději neviděla. Sny si totiž hodlá plnit stejně jako dokázat, že s ní cyklistická špička musí počítat.
            „Je to teď samozřejmě těžké. Zezačátku vypadala sezóna hodně slibně, pak jsem se trochu zatavila a přišlo i několik problémů. Musím přiznat, že tělu by se chtělo, ale hlava mi malinko stávkuje,“ říká Pavlína Šulcová.
            Talentovaná cyklistka z Hlinska hájící barvy ekipy Merida Biking Teamu se přitom kolu naplno věnuje teprve třetím rokem. „Původně jsem lyžařka a sportuji od šesté třídy. Kolo bylo dlouho jen mým doplňkem, až jsem přišla na to, že mě baví čím dál víc a zejména, že mi to na něm i jde,“ řekla Šulcová, která se letos stala mistryní České republiky v maratonu a za Terezou Huříkovou dojela stříbrná při domácím šampionátu v cross country.
            Pětadvacetiletá cyklistka se přitom blýskla i na světové scéně, když si přivezla důležité UCI body z rakouského Langenlois. Na viničních svazích Heiligensteinu si v závodě zařazeného do kategorie C1 přijela pro bronz, když před ní přijela jen úřadující mistryně světa Maja Wloszczowskaa Slovinka Blaza Klemencic. Třetí místo Pavlína uhájila i před takovými jmény jako Anna Szafraniec, Tanja Zakelj, Barbara Benko, Janka Števková nebo Tereza Huříková či Pavla Havlíková! „Tam to bylo super. I když jsem byla po tréninkovém výpadku, ten závod se maximálně vydařil,“ podotkla Šulcová.
            Nejen, že zazářila v terénu, ale upozornit na sebe dokázala také na silnici. Patřila k nejlepším Češkám při etapovém závodě Tour de Feminin a byla dokonce nejlepší domácí závodnicí v celkovém hodnocení dalšího prestižního podniku v kategorii UCI Gracia-Orlová. Bikerka Šulcová proto se silnicí stále koketuje. „Ano, biky jsou super, ale silnice je velké zpestření. Cítím se na ní dobře z několika důvodů. Na biku jsem poněkud pomlácená a i technika se se silnicí se nedá srovnat,“ vypíchla důvody, proč ji silniční závody lákají čím dál víc.
            Evropské šampionáty na biku ji letos zrovna nevyšly dle představ. Při maratonu pro ni šampionát skončil, když pouhých dvacet minut před cílem musela z osmého místa odstoupit, když urazila patku. Při šampionátu XC v Dohňanech měla na začátku hned nepříjemný pád. „Jak jsem si pak snažila dorazit ztrátu, přepálila jsem to a to byl můj konec,“ připomněla bikerka, která minulý týden v italském Val di Sole světový pohár zase nedojela pro defekt. „To byl zase pech. Letos těch problémů bylo vážně víc než dost,“ říká smutně nadějná cyklistka.
            Vidina blýsknout se více na silnici je teď proto o mnoho větší. Už příští týden startuje s Czech Mix Teamem na francouzském etapovém závodě Tour Cycliste Feminin International de L´Ardeche. „Tajně věřím tomu, že pokud by se tam zadařilo, dostanu ještě šanci startovat na silničním mistrovství světa. Jsem přesvědčená, že mám co ukázat,“ nebojí se výzvy talentovaná Svoradova svěřenkyně.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz