rss
PatRESS News

Zpět

Navarra poprvé přivítá závodní tahače

29. května 2013

Tahače o víkendu poprvé zaduní v Navaře.
Židovice - Trať, kterou nikdo nezná, okruh, na kterém ještě žádný trucker nezávodil, prostě absolutní novinka světa truckracingu. Jinak ani nelze označit druhou zastávku evropského šampionátu závodních tahačů ve španělské Navaře. Historicky poprvé zde tahače zaduní už v nadcházejícím víkendu.
            Autodrom Navarra leží v severním Španělsku nedaleko Pamplony, tedy necelých sto kilometrů od francouzských hranic. "Ve Španělsku jsou tahače velmi populární, takže i letos se na Pyrenejském poloostrově jede dvakrát. Loni jsme ale startovali dvakrát na stejném okruhu v Jaramě, což se nikomu nelíbilo. Navarra bude něco úplně nového, navíc to není tak úplně daleko, takže se všichni těšíme. Bude to změna," podotkl manažer stáje MKR Technology Karel Neffe.
            Moderní okruh je dlouhý 3933 metrů. Otevřen byl přesně před třemi lety, v červnu 2010. Většina pilotů truckerského šampionátu ho poprvé uvidí až těsně před víkendem. "Nějak nepatřím mezi ty, kteří by okruhy řešili. Trať vám může stokrát vyhovovat, ale když na ní budete mít smůlu, je vám to k ničemu. Vždycky musíte točit volantem, šlapat na plyn a snažit se nechat za sebou co nejvíce konkurentů. V Misanu jsem letos stál na pódiu poprvé v kariéře, tak by bylo perfektní to zopakovat i v Navaře," mrknul Adam Lacko, pilot MKR Technology.
            Severočeský tým MKR se do dějiště druhého dílu šampionátu vydával v úterý.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Navarra, Neffe,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz