rss
PatRESS News

Zpět

Nejlepšího střelce extraligy obhajoba netěší

3. dubna 2012

Jiří Motl
Lovosice – Stejně jako v loňském roce se opět po základní části stal nejlepším střelcem celé házenkářské extraligy. Tentokrát navíc individuální soutěž ovládl s větší suverenitou. Lovosického hráče a českého reprezentanta v jedné osobě Jiřího Motla přitom letošní obhajoba viditelně vůbec netěší. Jeho týmu HK .A.S.A. Město Lovosice, který po loňském historickém stříbru chtěl tolik vytoužené zlato, se totiž vůbec nedaří a jakýkoli kov se výrazně vzdálil po posledním utkání základní části s Karvinou.
 
Jiří, prohrát tak důležitý zápas těsně před vstupem do nadstavby musí hodně bolet, že?
K tomu není, co dodat. První poločas většinou zvládáme víceméně dobře, ale to samé jako v posledním zápase s Karvinou se nám stalo v Jičíně. Nejdříve jsme vedli, hráli jsme dobře, pak začal druhý poločas, dostaneme dva góly, neubráníme, nedáme a už nejsme schopní dostat se zpátky do hry. Z toho pak pramení tak nepříjemné prohry.
 
Úvod jste měli senzační, ale přesto jste prohráli. Co opravdu tým zlomilo?
Na začátku druhé půle jsme měli dvě přesilovky, v těch jsme remizovali, nebo dokonce jednu prohráli. Pak mi přijde, jako bychom si přestali věřit, a Karviná nás přejela na rychlý přechod. Zatímco my se na gól neskutečně nadřeme, Karviná nám ho jednoduše dá hned po rozehrávce. Když ztratíme a oni dají, hned jsme v tom mínus dva góly. Strašně nás to sráží, rychle ubývají síly a tým se těžko zmobilizuje.
 
S čím jste šli do posledního zápasu s Karvinou?
Šli jsme s tím, že pokud ještě chceme urvat nějakou medaili, resp. spíš bronz, protože na lepší kovy ztrácíme hodně, tak musíme bezpodmínečně vyhrát, abychom měli nějakou teoretickou šanci, což se nám nepovedlo a strašně nás to mrzí.  Vzpomínám na sezónu před dvěma lety. Také jsme měli podobný začátek – hned v úvodu sezóny nám nevyšly dva tři zápasy a pak se to s námi táhlo celou sezonu. Další rok jsme zase odstartovali výborně a na to navázal celý průběh. Letos je to zase opačně. Nevydařily se nám dva tři zápasy, doma jsme ztratili šest bodů, a už jsme se do toho nebyli schopní pořádně dostat. Zjara to vypadalo slibně, ale přišla prohra v Jičíně a debakl s Plzní.
 
Jiří Motl
Lovosice tedy hrají na vlny, kdy jedna sezóna je fantastická a během druhé se sbírají síly zase na tu další?
Je to smutné, ale vypadá to tak. Do této sezóny jsme šli s úplně jiným cílem, ale prostě se nám ho nepodařilo naplnit. Je nám z toho smutno.
 
Jaká v týmu panuje nálada?
Řekl bych, že mezi sebou nemáme žádné problémy, ale samozřejmě prohry, o jakých jsme mluvili, na dobré náladě nepřidají a to se následně projeví i na hřišti. Když nám nevyjdou dvě tři akce, tak se už mezi sebou, dá se říci, trochu hádáme, nebo jeden druhého okřikne, což třeba loni vůbec nebylo.
 
S čím se teď dá jít do nadstavby?
Já osobně bych nic nebalil. My teď můžeme ovlivňovat boj o titul nebo o ostatní příčky, protože, i když to teď tak nevypadá, můžeme každého teoreticky obrat o body, takže doufám, že celou nadstavbu odehrajeme s hlavou nahoře, nic nevypustíme a uvidíme, jak to dopadne.
 
Jsi opět nejlepším střelcem extraligy. Těší tě to vůbec?
Kdepak, netěší. Mohlo by to být lepší, kdybych dával některé šance, které jsem proměňoval loni. To ale vyplývá z toho, jak hrajeme, že máme hluché úseky. Není to tak, že by se nedařilo jednomu nebo dvěma, prostě vybouchne celý mančaft.
 
Nakolik je tedy soutěž o nejlepšího střelce pro tebe zajímavá?
Teď nijak. Teď chci, aby byla lepší nálada v týmu a my zase vyhrávali, což se moc nedaří, ale věřím, že to zase přijde.
 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, střelec, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz