rss
PatRESS News

Zpět

Nešťastná náhoda předčasně ukončila Rally Libya

23. duben 2015

Mhamid/Židovice – Neskutečná smůla předčasně ukončila působení severočeského týmu MKR Technology při Rally Libya v Maroku. V osudné čtvrté etapě došlo k proražení olejové vany na takovém místě, že nad tím kroutil hlavou i zkušený konstruktér Mario Kress.
            „Že se podaří prorazit olejovou vanu na takovém místě je šance jedna ku desetitisícům. Všichni, kdo to viděli, tomu nemohli věřit. I takové je ale závodění a rally je prostě nevyzpytatelná. I když je to velká smůlu a je škoda, že jsme skončili dříve, než jsme chtěli, je vlastně dobře, že se něco takového stalo. Z Maroka určitě neodjíždíme zklamaní. Naopak, cíl byl otestovat nové prvky a to se povedlo,“ sdělil šéf týmu MKR Technology Mario Kress, který postavil závodní speciál pro holandského pilota Martina van den Brinka z Mammoet Rallysport, s nímž byl jako palubní technik dokonce přímou součástí závodní posádky.
            Etapy při Rally Libya byly pro MKR jako noc a den - podařenou etapu vždy vystřídala smolná. Závod totiž tým rozjel ve velkém stylu. Úvodní etapu posádka vedená právě pilotem van den Brinkem suverénně vyhrála. Ve druhé etapě ji postihl technický problém, kvůli kterému byla ztráta na vítěze stejná jako čas nejrychlejšího jezdce. Ve třetí etapě se už značná část manka podařilo umazat, když židovický stroj přijel na stříbrné pozici. Při čtvrtém dílu, který se jel na okruhu se startem i cílem v Mhamid a se svými 210 kilometry byl současně nejkratší rychlostní prověrkou letošního ročníku, přišel právě problém s proraženou olejovou vanou a tým závod předčasně ukončil.
            Zatímco technika se z Maroka vrátí dle původního plánu, někteří členové týmu rovnou nasedli do letadla a ve středu se vrátili do Česka. „Není čas ztrácet čas. Je před námi hodně práce. S naším působením v Maroku jsem opravdu spokojený. Že nejedeme na výsledek, jsme říkali už na začátku a náš cíl se podařilo splnit. Rally Libya totiž nabídla přesně prvky typické pro Dakar, takže data, která jsme získali, jsou pro nás velmi cenná pro další vývoj a práci,“ usmál se spokojeně Mario Kress.
 
 

tagy: MKR Technology, Dakar, Rally, Libya, Kress, race, závod,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz