rss
PatRESS News

Zpět

Nešťastný manévr vyřadil oba piloty MKR

15. června 2013

Adam Lacko zabrzdit nedokázal.
Nogaro – Rivalita severočeských truckracingových týmů MKR Technology a Buggyry je všeobecně dlouhodobě známá. Vzájemné špičkování je tedy na denním pořádku, ale jezdec Buggyry David Vršecký se v Nogaru vyznamenal. Hned v úvodním kole hlavního závodu třetí zastávky evropského šampionátu závodních tahačů dokázal jediným zdánlivě jednoduchým, avšak velmi nešťastným manévrem, vyřadit dva své konkurenty ze stáje MKR Adama Lacka a Markuse Bösigera. Pro ty závodní sobota ve francouzském Nogaru skončila v prvním kole. Pro velkou zničenost ani jeden tahač nebyl schopný vyjet k dalšímu závodu. Vršecký si za to vykoledoval půlminutovou penalizaci, která ho připravila o body z hlavního závodu.
            „David mě před zatáčkou vystrčil z dráhy. Na trávníku to rozjeté auto nemáte šanci zabrzdit, a tak jsem v plné rychlosti sestřelil svého kolegu Markuse. Byla to hrozná rána. Není nic horšího, než když trefíte své kolegu. Nedalo se ale nic dělat. Přemýšlel jsem, že bych strhnul volant doleva, ale to bych ho trefil hned, takhle byla minimální možnost, že se tam třeba vejdu. Dopadlo to ale hůř, než jsem si myslel,“ řekl otřesený pilot stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Oba severočeské tahače tak skončily hned v prvním kole. Bösiger s hnutou zadní nápravou, Lacko s přední a navíc oba s řadou dalších poničených prvků, včetně utrhaných tlumičů. Když Bösiger zhlédl video, které celou kolizi zachytilo, nestačil se divit. „Adam po té, co ho David trefil, už nemohl nic dělat. Je škoda skončit takhle,“ podotkl Markus Bösiger.
            Pilot David Vršecký byl po závodě potrestán. Půlminutová penalizace ho ale jen vyřadila z bodovaných míst, takže z šesté příčky klesnul na jedenáctou. Závod vyhrál Španěl Albacete před Němcem Hahnem a Maďarem Kissem.
            Do hendikepové jízdy dvojice tahačů MKR nezasáhla. Mechanici MKR nevěděli, kam dřív skočit. „Budeme rádi, když se nám podaří dát je dohromady přes noc a nastoupit do nedělní části. Zaplaťpánbůh, že se ale nestalo něco mnohem vážnějšího,“ povzdechl si šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 3. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Mika Makinen (FIN/MAN) Mika Makinen, 11. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 12. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, DNF: Markus Bösiger (SUI), Adam Lacko (CZE) oba (Renault) MKR Technology.
 
2. závod – hendikep: 1. Benedek Major (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 2. Anthony Janiec (FRA/Renault) Anthony Janiec, 3. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 4. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 5. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 9. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 12. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, DNS: Markus Bösiger (SUI), Adam Lacko (CZE) oba (Renault) MKR Technology. 
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nogaro, Vršecký,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz