rss
PatRESS News

Zpět

Nipl: Bronz je pro mě vítězství

14. ledna 2013

Vojtěch Nipl bronzový na republikovém šampionátu.
Stříbro - Fantastického a především zcela nečekaného výsledku dosáhl mladý teplický cyklokrosař Vojtěch Nipl. Svěřenec lounského trenéra Milana Chrobáka a člen týmu Focus Znojmo vybojoval při mistrovství republiky v cyklokrosu ve Stříbře mezi elitními jezdci cenný bronz. Dlouho tomu nemohl věřit ani on sám.
 
Čekal jsem to asi nejméně z těch lidí. Navíc po startu, kdy jsem vytrhl pedál, by mě takový úspěch ani nenapadl. Mně se ale občas stává, že když se mi moc nepovede start, zvlášť na důležitých závodech, tak místo toho, aby mě to psychicky sundalo, tak mě to naopak nakopne. Ta kopačka mě pak vystřelila až takhle dopředu.
 
Jaká byla cesta za bronzem?
Bolestná a rychlá. Asi tak bych to popsal, protože jak se mi nepovedl start, musel jsem si vše dojíždět. Odstartoval jsem kolem sedmnáctého místa a jelikož to po startu byla samá zatáčka, nedalo se ani nic moc dělat. Naštěstí tam byly takové pasáže a táhlé rovinky do kopce, kde se toho dalo hodně přeskákat. Stálo to hodně sil, ale díky tvrdému tréninku, který jsem měl teď s trenérem Milanem Chrobákem nastavený, jsem na to byl připravený. Srovnal jsem se s tím a jel jsem dál. Nakonec, když jsem viděl, že Radomír Šimůnek má problémy, což mě dostalo na třetí pozici, tak psychika udělala svoje. Cítil jsem se výborně, ale hlavně jsem věděl, že to nemůžu pustit, že to je životní šance a také to je můj nejlepší výsledek v životě.
 
Co se ti honilo hlavou, když jsi viděl odstaveného Radka a náhle tu možnost být skutečně na bedně?
On se tam zamotal při nájezdu do terénu a nemohl s tím vůbec nic udělat. V tu chvíli jsem věděl, že jedu čtvrtý a že se posouvám na třetí místo. Snažil jsem si to nebrat, věděl jsem, že nesmím udělat moc chyb, protože za mnou byli další závoďáci, kteří samozřejmě také chtěli zajet dobře. Soustředil jsem se jen na ten závod, na projíždění zatáček a vnímat nějaké informace z okolí. To bylo to jediné, na co jsem myslel. Vůbec jsem neřešil, jestli jedu třetí nebo pátý, prostě jsem pořád jel dopředu.
 
Jak sis tenhle ostře sledovaný cyklokros stihl užívat?
Průjezd cílem jsem si užil nejvíc, co jsem si kdy vůbec užil. To bylo perfektní. Je to sice třetí místo, ale pro mě je to vítězství, věc, kterou jsem vůbec nečekal a teď to budu ještě chvíli rozdýchávat a celkově si uvědomovat.
Fotogalerie
Vojtěch Nipl v rozhovoru pro Českou televizi. Vojtěch Nipl s trenérem Milanem Chrobákem.

tagy: cyklistika, cyklokros, Mistrovství ČR, Stříbro, Vojtěch Nipl,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz