rss
PatRESS News

Zpět

O víkendu jdou běžci na Šumavě čtvrtou zastávku Rock Point – Horské výzvy

18. červenec 2019

Rock Point - Horská výzva je zejména o radosti z pohybu. Foto: Patrik Pátek Železná Ruda – Už tento víkend odstartuje 4. zastávka Rock Point – Horské výzvy. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří na Šumavu, kde seriál vstupuje do své druhé poloviny. Stále je ale dost času na sběr bodů do celkového hodnocení, anebo naopak skvělá příležitost na jednorázový výběh. Přihlásit se na některou ze tří tras je možné na místě. Ta nejdelší startuje opět těsně před páteční půlnocí a nabídne tradičně netradiční zážitky z nočního běhu horskou krajinou.
                  „Na Šumavě se běžci nudit určitě nebudou,“ začíná vyprávět ambasador závodu, zkušený běžec Tomáš Bystřický, když ihned vysvětluje, proč je právě šumavská zastávka pro běžecké nadšence tak zajímavá. „Je to jasné. Šumava je totiž klikatá a členitá. Jsou zde časté změny směrů a kratší, ale o to prudší, kopce. Určitě jde v porovnání s jinými závody o náročnější zastávku. Ti, kteří nedávno běželi v Krušných horách, zde zažijí úplně jiný závod. A to se přiznám, mě osobně hodně baví,“sdělil sympatický běžec Bystřický, který se podílel na přípravě tras nejen šumavského závodu, ale i předchozího krušnohorského.
                  Na Šumavě si běžci mohou vybrat, zda poběží královskou trasu Long (64,5 km), kratší Half (45 km) anebo nejkratší Short (18 km). Ti, kteří nechtějí soutěžit vůbec, ale naopak by pohybem rádi pomohli dobré věci, pro ně je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou. Polovina startovného z pochodu totiž poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. 
                  Všechny trasy vybíhají od fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde je také kompletní zázemí celé akce. Jako první odstartuje pět minut před páteční půlnocí královská trasa Long. Ostatní kategorie jdou až se sobotním dopolednem. Half vybíhá v 9 hodin, Short v 10 a Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Na každé trasy mají možnost být jednotlivci, dvojice nebo dogtrekaři. Pouze na Longu je třeba kvůli nočnímu startu mít s sebou parťáka. Letos jsou premiérově oddělené starty dogtrekařů, kteří na trať „vyráží“ vždy o chvilinku dříve než celé startovní pole.
                  Trasy jsou oproti loňsku prakticky totožné. Změna nastala pouze na královské distanci. „Long bude v porovnání s loňským rokem trochu kratší a navigačně jednodušší. Pod rozcestím pod Švýcárnou se odděluje krátká trasa Short a obě trasy Half i Long odsud poběží společně přes Pancíř až na vrchol Můstek,“popsal změnu Tomáš Bystřický. „Museli jsme trasu Long přesunout na značenou cestu, kde nebudeme tolik rušit zvěř v oblastech prameniště. Díky tomu samozřejmě bude i orientace běžců výrazně jednodušší,“ vysvětlil důvod úpravy závodní trasy Long Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.  
                  Běžci všech věkových kategorií se mají na co těšit. Ceny se rozdělují v téměř dvou desítkách kategorií. „Je na každém s jakou výzvou se porve a to se mi na Horské výzvě líbí. Všechno je jen na vás. Samozřejmě úsek mezi Prenetem a Hojsovou Stráží bude masakr. Je to prudké stoupání s popadanými stromy, určitě nejtěžší úsek na Šumavě, ale těch odměn, které se tu jinak ukrývají, je nespočet, tak neseďte doma,“zve na Šumavu k 4. zastávce seriálu Rock Point – Horská výzva ambasador Tomáš Bystřický. 

tagy: RP-HV2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Krkonoše dostávají na poslední chvíli ještě lepší trasu

Klimša s Chlupáčem stanovili rekord Jeseníků

Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

Na šumavské Rock Point – Horské výzvě překvapil Kadeřábek se Špakem“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz