rss
PatRESS News

Zpět

O víkendu startuje silniční Český pohár

28. březen 2019

Matěj Zahálka, vítěz Českého poháru 2018. Foto: Jan Brychta Brno/ČR - Už tuto neděli odstartuje elitní Český pohár na silnici ŠKODA CUP 2019. Český pohár opět doznal několika změn. Tou největší je samotný název seriálu závodů, který ponese jméno generálního partnera Českého svazu cyklistiky – ŠKODA AUTO. Novinkou je také závěrečný závod, který se symbolicky pojede v sídle automobilky v Mladé Boleslavi.
            Nejvyšší soutěž v silniční cyklistice na našem území bude tradičně zahájena českou jarní klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. „V loňském roce se hned na prvním závodě sešla velmi slušná česká i zahraniční konkurence. Stejně tomu bude i letos, ve startovní listině figuruje na dvě stě závodníků a na startu se sejdou nejlepší týmy střední Evropy. Je to velmi oblíbený závod, má dlouhou tradici a vyhrát ve Velké Bíteši mezi závodníky hodně znamená,“ říká směrem k prvnímu závodu ŠKODA CUPu ředitel poháru Jakub Edr.
            Následuje další tradiční zastávka - Kyjovské Slovácko a obávané stoupání ke strážovickému vysílači. „Náročná trať v Kyjově hned na začátku sezóny prověří připravenost závodníků. Je spravedlivá a divácky velmi zajímavá,“ doplňuje ředitel soutěže.
Zůstávají také závody v Rokycanech, Blatné či Ostravě. Již zmíněnou novinkou bude závěrečný závod se startem a cílem v centru Mladé Boleslavi. Okruh bude členitý, ve městě se pojede v podstatě po rovině, mimo město pak závodníky čeká náročné stoupání, přirovnávané k loňskému Mistrovství Evropy ve Zlíně. Trasa povede mimo jiné také kolem vývojového centra ŠKODA AUTO. 
Po dojetí bude následovat slavnostní vyhlášení celkových vítězů ŠKODA CUPu 2019. V letošním roce budou závodníci opět bojovat o vítězství v celkovém hodnocení, mezi závodníky do 23 let, v soutěži nováčků a týmů. Průběžně vedoucí závodníci budou odlišeni dresem pro lídra soutěže, které dodá česká firma KALAS Sportswear s.r.o. Posledním vítězem Českého poháru je litoměřický rodák Matěj Zahálka z profesionálního týmu Elkov Author.
Úspěch v rámci ŠKODA CUPu je pro české týmy a závodníky důležitý nejen z pohledu prezentace jejich partnerů, ale také pro ně může být pozvánkou do reprezentace v rámci účasti na některé z vrcholných akcí. „Zejména u závodníků do 23 let jsou výkony a dosahované výsledky v rámci českého poháru jedním z kritérií, na základě kterých jsou závodníci nominováni na Mistrovství Evropy a světa. Splněné nominační kritérium na vrcholné akce pak má i celkový vítěz poháru, dále už jen záleží, jestli závodník typově odpovídá trase, na které se takový závod jede.“Uvádí reprezentační trenér Tomáš Konečný a pokračuje: „Velmi pozitivní je pak možnost startu talentovaných juniorů v závodech elitního poháru. Mohou si vyzkoušet absolvovat delší závod, než na jaký jsou v rámci mládežnického poháru zvyklí, a hlavně také poměřit síly s větší konkurencí. Z těchto zkušeností pak mohou těžit v rámci reprezentačních výjezdů.“
Český pohár na silnici ŠKODA CUP 2019 bude mít v letošním roce celkem šest závodů. Systém bodování zůstává stejný jako v roce 2018. 
 
Termíny závodů:
31. 3. 2019 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš
14. 4. 2019 Kyjovské Slovácko
8. 5. 2019 Rokycany
10. 8. 2019 Blatná
25. 8. 2019 Ostrava
21. 9. 2019 Mladá Boleslav
 

tagy: Český pohár v cyklistice
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz