rss
PatRESS News

Zpět

Oestreich zlatě pomstil Bösigera

15. července 2012

Zlatý Oestreich zlil Körbera
Nürburg – Po sobotním vítězství útočil Adam Lacko na Nürburgringu opět na nejvyšší příčky v nedělním hlavním závodě šesté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů. Po tvrdém střetu jeho stájového kolegy Markuse Bösigera s Francouzem Lachézem byl ale závod zastaven a díky zrádně proměnlivému počasí nakonec zůstal těsně pod pódiem. Bösigera však v následujícím hendikepu pomstil kolega Oestreich, který pro severočeský tým MKR získal druhé letošní zlato, když předjel právě Lachéze.
            „Pořád tu prší, na každý závod jsme měli pořádně mokro a auto tak bylo nastaveno i na hlavní závod. Málem jsem se dvakrát dostal před Vršeckého na druhou příčku. Dokud bylo mokro, jelo to výborně, ale když trať začala usychat, už jsem se neudržel. David mi pak odskočil a dostal se přede mě i Albacete. Na lepší jak čtvrtou pozici jsem prostě neměl a bylo vidět, že kdyby byl závod delší, měl by s Albacetem problém i Vrša,“ podotkl pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Stejně jako sobotní odpolední závod, byl i ten nedělní hlavní odstartován dvakrát. Ve druhém okruhu vrazil Francouz Lachéz do Lackova týmového parťáka Markuse Bösigera tak, že na trati zavlály červené vlajky. Vždy velmi klidný Švýcar tentokrát popustil uzdu svým emocím, když vyskočil ze svého zdemolovaného vozu a šel francouzskému protivníkovi říci pár slov od srdce. „Bouchly mi pak saze, když mě připravil o výbornou pozici. Nejprve do mě vrazil a pak jsme několik zatáček jeli bok po boku nalepení na sobě, až jsem vyskočil mimo trať,“ popsal incident Bösiger, který se už v paddocku zase smál, jelikož jeho chlapský výstup na velkoplošné obrazovce pobavil všechny diváky na Nürburgringu.
            Závod po novém startu už pokračoval bez Bösigera. To už se prvenství ujal úřadující šampion Hahn, který před sebe nikoho nepustil. O další příčky se sváděly dlouhé souboje. Nejprve Lacko soupeřil s Vršeckým, na kterého později útočil Albacete. Po třinácti kolech vyhrál Hahn, před Vršeckým, Albacetem a čtvrtým Lackem. Markus Oestreich bodoval sedmý.
Poničený Bösigerův vůz se mechanikům podařilo do odpoledního hendikepu zprovoznit. Závěrečná jízda byla první na Nürburgringu, kterou piloti absolvovali celou na suchu. Na té však Markus Oestreich svého kolegu Bösigera pomstil, když vedoucího Lachéze předjel a suverénně zvítězil. Pro tým MKR tak získal druhé letošní prvenství. „Je to takové malé zadostiučinění po tom všem, co mě během tohoto víkendu potkalo. Na druhou stranu si nebudeme nalhávat, že vyhrát v domovině a navíc na Nürburgringu je pro mě naprosto senzační,“ byl šťastný zlatý pilot Markus Oestreich.
Neděle skončila trochu hořce pro českého jezdce Adama Lacka. Ten se po startu dostal na druhou pozici, ale během soubojů v prvním kole mu praskla levá zadní pneumatika. „Mohl jsem sice jet, dělal jsem maximum, ale chyběl mi grip a postupně jsem se propadal,“ mrzel průběh poslední jízdy Adama Lacka, kterého navíc v poslední zatáčce poslal ze sedmého místa z trati Fin Makinen, jež byl následně penalizován za nebezpečnou jízdu a Lacko bodoval jako desátý.
Poslední závod tedy vyhrál Oestreich před Lachézem a třetím Němcem Körberem. Markus Bösiger se senzačně propracoval na sedmou příčku.
           
Výsledky - 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing , 2. David Vršecký (CZE) Buggyra, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 7. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, DNF Markus Bösiger (SUI) MKR Technology.
4. závod - hendikep: 1. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 2. Dominique Lachéze (FRA) Truck Sport Lutz Bernau, 3. Gerd Körber (GER) Team Schwaben Truck, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 7. Markus Bösiger (SUI), 10. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology. 
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring, Oestreich,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz