rss
PatRESS News

Zpět

Padám na držku, abych mohl do hor, motivuje Cypra

9 květen 2019

Start Rock Point - Horské výzvy v Beskydech. Trojanovice/Horečky – Pouhé dva týdny zbývají do startu prvního bodovaného závodu seriálu Rock Point – Horská výzva (24.-25.5.). Po slavnostním úvodu v podobě dubnového bonusového závodu na Vysočině se milovníci horského běhu přesouvají do Beskyd, kde se na ně už těší ambasador závodu a svérázný legendární běžec Zbyněk Cypra.
                  „Horská výzva je tu pro širokou škálu lidí, kteří vlastně třeba ještě ani neví, co od svých běžeckých aktivit očekávají. Vždyť my jsme prakticky jediný podnik v Česku, který je na pokračování. Nejprve si dáte rozbrnkávačku na Vysočině, abyste zjistili, jak na tom vlastně jste a pak už jedete na výsledky, které jsou ale u každého jiné a vůbec tím nemusí být myšleno sledování času nebo umístění. Horská výzva totiž umožňuje poznávat jednotlivá pohoří v naší zemi a já mám radost z toho, že se nám to daří,“ pronesl protřelý běžec Zbyněk Cypra, který se už těší do Beskyd, kde se sám podílel na tvorbě běžeckých tratí. 
V Beskydech, které jsou jako první bodovaná zastávka letošního 9. ročníku, na běžce čekají obligátní tři běžecké distance – Long (62,4 km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všech trasách poběží jednotlivci i dvojice. Vždy se běží v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc jen ve dvojicích. Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek poputuje za Verunkou Fojtíkovou, která si jako mladá nadějná lyžařka po pádu poranila míchu. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím. „Důvodů, proč vyrazit na Horskou výzvu je celá řada. Ale je fajn, že se lidé vrací a díky bonusovým závodům přichází noví běžci, kteří sami poznají ten vlak, do kterého, když nastoupíš už nechceš vystoupit – jedeš totiž jednotlivé zastávky po celé republice a najíždíš na nový životní styl, který tě baví,“řekl Zbyněk Cypra, který sice sám se závoděním skončil, ale do hor uniká stále, jak je to jen možné. „V práci padáš na držku, ale přesto pak vyjedeš a to jen proto, že chceš být v horách, chceš se hýbat, dýchat a cítit tu svobodu, kterou ve městě nemáš. Denně jezdím na kole, abych se vyventiloval a netajím se tím, že závodní běhání mi nechybí, takže návrat do závodu určitě nebude, ale jakmile můžu zdrhnout do hor, tak využívám každé možnosti,“motivuje k pohybu legendární skyrunner.
                  A pozor stále je možné registrovat se on-line. Výhodnější on-line přihlášky do závodu totiž končí už tuto neděli o půlnoci. „Dále bude samozřejmě možné se přihlásit na místě v den konání závodu,“ podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, když současně připomněl, že v rámci beskydského podniku se běžci sejdou v příjemné prostředí amfiteátru na Horečkách u Trojanovic u Skokanského areálu Jiřího Rašky nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Právě zde bude otevřena kancelář závodu s možností registrace v pátek (24.5.) od 17 do 22:30 hodin nebo pak v sobotu od 6 do 8 hodin. „Stejně jako já, ať všichni nechají toho, co dělají a jdou si zaběhat do Beskyd. Bude to paráda, dejte výzvu,“zve na Rock Point – Horskou výzvu Zbyněk Cypra.
 
 

tagy: RP-HV2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz