rss
PatRESS News

Zpět

Pálavský bonusový závod uzavře letošní ročník Rock Point – Horské výzvy

11. říjen 2017

Mikulov – Tohle už je finále! Rock Point – Horská výzva uzavře letošní 7. ročník už tento víkend na Pálavě. V Mikulově pořadatelé tohoto oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu připravili slavnostní vyhlášení celkových vítězů právě uplynulého ročníku a jako bonus přichystali samostatně hodnocený šestý nadstavbový závod.
                  „Rosničky na Pálavě hlásí slunečno a příjemných 16 stupňů. Připraveny jsou netradičně dvě krásné trasy Long a Short přes pálavské kopce. Nachystán je ale raut, živá hudba a na Moravě přirozeně nemůže chybět ani vínečko. Celý den jsme záměrně koncipovali jako příjemnou tečku na závěr naší sezóny a ponese se v duchu hesla – víno, ženy, běh,“ usmál se Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, který letos dopisuje svou sedmou kapitolu.
                  V rámci uplynulého ročníku na běžce čekalo pět závodních horských destinací po celém Česku a vždy tři délky tras. Ti nejlepší z každé kategorie se sejdou právě o víkendu na Moravě u slavnostního vyhlášení. Ještě před ním ale pořadatelé připravili „oddychový“ běh na závěr pro širokou veřejnost a všechny milovníky pohybu v přírodě. Tentokrát jsou na programu jen dvě distance – Long (26 km) a Short (13 km). Obě vlny odstartují ve stejný čas v 11 hodin z mikulovského Amfiteátru pod Turoldem. Na Longisty čeká trasa ve tvaru osmičky, když se běžci vydají přes Svatý kopeček a Starou horu do Klentnice. Zatímco krátká trasa se stočí přes Stolovou horu zpět k Mikulovu, Long pokračuje na smyčku pod Děvín, Dívčí hrady až k Dolním Věstonicím a pak přes Horní Věstonice, Sirotčí hrádek a Stolovou horu do cílového Mikulova. Na trase jsou dvě občerstvovací stanice v Klentnici (9. km) a v Horních Věstonicích (17,5. km). Časový limit je stanovený na 8, resp. 6 hodin. „Věřím, že nás čeká velmi příjemná sobota, na kterou jsou zvaní opravdu všichni, kdo nechtějí den zabít u televize. Závod je vypsaný pro jednotlivce, dvojice i dogtrekaře a stále je možné přihlásit se na místě v den konání, takže dorazte, na Pálavě bude legrace,“ zve na nadstavbový závod Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

tagy: Rock Point - Horská výzva 2017, Pálava
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou

Do Krkonoš míří i extrémista Paloncý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz