rss
PatRESS News

Zpět

Paloncy se Šilarem vyhráli Rock Point - Zimní výzvu

25. únor 2014

Vítězové jdou do cíle Paloncy se Šilarem. Trutnov – Extrémní závod Rock Point - Zimní výzva 2014 zná své vítěze. Do cíle dlouhé trasy 2. ročníku jako první přiběhla dvojice Pavel Paloncy a Filip Šilar. Trať ze Šumperka do Trutnova chlapi zvládli v čase 59:06:23 hod. Jejich výkon byl naprosto suverénní.
Paloncy/Šilar, tedy šumpersko-frýdeckomístecká dvojka, si za vítězstvím šla sebejistě takřka od samého začátku. Poprvé se oddělila už na Pradědu. Že letos nejrychlejší dvojici nikdo neohrozí, definitivně ztvrdilo odstoupení největších pronásledovatelů Šinkovského s Petrečkem, když první jmenovaný měl problémy s kolenem. Náskok vedoucích mužů postupně narůstal. Na posledním checkpointu za nimi druzí v pořadí – Karel Janata a Matěj Kubina zaostávali o osmnáct hodin. „Za celou dobu závodu, tedy od sobotního večera, jsme celkově naspali půl druhé hodiny. Stačilo to, trochu jsme spali i za chůze,“ podotkl jeden z vítězů Filip Šilar.
Zatímco vítězní Paloncy se Šilarem do cílového Trutnova přišli v úterý nad ránem, další posádky lze očekávat nejdříve takřka s jednodenním zpožděním. V tuto chvíli se teprve další tři posádky dostaly za předposlední pátý checkpoint a právě Kubina s Janatou za poslední šestý. Bratři Mazalové, kteří ale figurovali na průběžné třetí příčce závod opustili, takže si na pomyslný bronz sahá mix tým Jiří Tomášek a Eva Filipiová.
Do finále se už blíží také běžci na krátké trase. Zatím dvě dvojice do této chvíle překonaly poslední čtvrtý checkpoint a míří do cílové Rokytnice v Orlických horách. Na čele s přesně dvouhodinovým náskokem byl mix tým Jiří Zelenka a Markéta Marvanová před Honzou Benschem a Martinem Jílkem. Oficiálně dosud vzdalo deset posádek. 

>>Fotogalerietagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz