rss
PatRESS News

Zpět

Paralympionik Ježek vybojoval stříbro na mistrovství světa v časovce

9. září, 2011

Roskilde – Český paralympionik Jiří Ježek si ze světového šampionátu v cyklistice přiveze opět cenný kov. Ten z časovky jednotlivců bude mít letos stříbrnou podobu. Několikanásobný mistr světa a paracyklistický fenomén tak pokračuje na své vítězné vlně. Fanoušci české republiky však mohou mít radost nejen díky němu a to teprve skončila časovkářská část.
            „Duhový trikot to sice není, ale i se stříbrem jsem maximálně spokojený a hodně jsem si pódium užíval,“ svěřil se stříbrný medailista Jiří Ježek, který třicetikilometrovou trať v dánském Roskilde zajel v čase 41:40.
            Souboj s chronometrem v kategorii C4 suverénně ovládl Rumunec Carol-Eduard Novak, na kterého stříbrný Ježek ztratil minutu a jedenáct vteřin. Pro českou radost bronz vybojoval Ježkův reprezentační kolega Jiří Bouška, jenž za vítězem zaostal o minutu a devětatřicet vteřin. Do elitní desítky se vešel na šestém místě další český reprezentant Luboš Jirka.
            Paralympionik Ježek tak letos rozšiřuje svoji sbírku vavřínů, když v březnu na dráze v italském Montichiari vybojoval světový titul ve stíhacím závodě.
            Nejen mužům se na letošním mistrovství světa v paracyklistice dosud zhoupla medaile na krku. Další bronz v časovce jednotlivců získala Tereza Diepoldová, která na patnáctikilometrové trati v kategorii C2 nestačila jen na vítěznou Američanku Allison Jonesovou a druhou Španělku Raquel Acinas Poncelas. Stejnou radost, jen v kategorii T1, mohla mít z bronzu Iveta Kolínská, jež trať projela za Kanaďankou Gautierovou a Slovenkou Matičkovou.
            Čeští paracyklisté tak ze šampionátu přivezou jistě čtveřici kovů. Další medaile se však budou rozdávat už během víkendu při závodech s hromadným startem.
Výsledky – časovka jednotlivců – Muži C4: 1. Carol-Eduard Novak (Rumunsko) 40:29, 2. Jiří Ježek +1:11, 3. Jiří Bouška +1:39, 6. Luboš Jirka +2:52 (všichni ČR).
Ženy C2: 1. Allison Jones (USA) 26:40, 2. Raquel Acinas Poncelas (Španělsko) +0:16, 3. Tereza Diepoldová (ČR) +0:33.
Ženy T1 – 1. Shelley Gautierová (Kanada) 39:59, 2. Simona Matičková (Slovensko) +18:36, 3. Iveta Kolínská (ČR) +27:18.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Za pěnivou důvou jede už tuto sobotu

Reprezentant Vacek: Příští rok všechno napravím

46. Závod míru juniorů se opět zapisuje do historie

46. ročník Závodu míru juniorů vyhrál Nor Andersen“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz