rss
PatRESS News

Zpět

Paralympionik Ježek vybojoval stříbro na mistrovství světa v časovce

9. září, 2011

Roskilde – Český paralympionik Jiří Ježek si ze světového šampionátu v cyklistice přiveze opět cenný kov. Ten z časovky jednotlivců bude mít letos stříbrnou podobu. Několikanásobný mistr světa a paracyklistický fenomén tak pokračuje na své vítězné vlně. Fanoušci české republiky však mohou mít radost nejen díky němu a to teprve skončila časovkářská část.
            „Duhový trikot to sice není, ale i se stříbrem jsem maximálně spokojený a hodně jsem si pódium užíval,“ svěřil se stříbrný medailista Jiří Ježek, který třicetikilometrovou trať v dánském Roskilde zajel v čase 41:40.
            Souboj s chronometrem v kategorii C4 suverénně ovládl Rumunec Carol-Eduard Novak, na kterého stříbrný Ježek ztratil minutu a jedenáct vteřin. Pro českou radost bronz vybojoval Ježkův reprezentační kolega Jiří Bouška, jenž za vítězem zaostal o minutu a devětatřicet vteřin. Do elitní desítky se vešel na šestém místě další český reprezentant Luboš Jirka.
            Paralympionik Ježek tak letos rozšiřuje svoji sbírku vavřínů, když v březnu na dráze v italském Montichiari vybojoval světový titul ve stíhacím závodě.
            Nejen mužům se na letošním mistrovství světa v paracyklistice dosud zhoupla medaile na krku. Další bronz v časovce jednotlivců získala Tereza Diepoldová, která na patnáctikilometrové trati v kategorii C2 nestačila jen na vítěznou Američanku Allison Jonesovou a druhou Španělku Raquel Acinas Poncelas. Stejnou radost, jen v kategorii T1, mohla mít z bronzu Iveta Kolínská, jež trať projela za Kanaďankou Gautierovou a Slovenkou Matičkovou.
            Čeští paracyklisté tak ze šampionátu přivezou jistě čtveřici kovů. Další medaile se však budou rozdávat už během víkendu při závodech s hromadným startem.
Výsledky – časovka jednotlivců – Muži C4: 1. Carol-Eduard Novak (Rumunsko) 40:29, 2. Jiří Ježek +1:11, 3. Jiří Bouška +1:39, 6. Luboš Jirka +2:52 (všichni ČR).
Ženy C2: 1. Allison Jones (USA) 26:40, 2. Raquel Acinas Poncelas (Španělsko) +0:16, 3. Tereza Diepoldová (ČR) +0:33.
Ženy T1 – 1. Shelley Gautierová (Kanada) 39:59, 2. Simona Matičková (Slovensko) +18:36, 3. Iveta Kolínská (ČR) +27:18.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz