rss
PatRESS News

Zpět

Pedersen: Byl to ten nejlepší konec

10. května 2013

Žlutý Mads Pedersen.
Terezín - Loni skončil čtvrtý, letos už vyhrál a navíc jako opravdový král. Dánská cyklista Mads Pedersen totiž 42. ročník Závodu míru juniorů uzavřel vítězstvím v poslední "terezínské" etapě. Student obchodní akademie cílovou pásku protnul ve žlutém trikotu, který vezl od druhé etapy.
 
Madsi, co víc si cyklista na závěr etapáku může přát?
Přesně tak. Byl to ten nejlepší konec, jaký být vůbec mohl.
 
Je to nejlepší výsledek tvé dosavadní kariéry?
Před třem týdny jsem vyhrál Paříž-Roubaix . To bych řekl, že je ten opravdu největší výsledek, který jsem dosud udělal. Přece jen je to Paříž-Roubaix, i když je to jen jednorázovka, tak ji hodnotím hodně vysoko.
 
Jak těžký pro tebe byl letošní ročník?
Vlastně asi stejně jako ten loňský s tím rozdílem, že letos jsem byl já tím nejsilnějším, takže o to jsem to měl letos trochu jednodušší, nicméně stále to je hodně těžký závod. Když vzpomenu, tak loni to bylo zatraceně tvrdě vybojované čtvrté místo.
 
Letos jsi byl ale od startu papírovým favoritem. To není zrovna jednoduchá výchozí pozice, že?
To je pravda, s takovým označením se vždy závodí trochu hůř a žádné vítězství není jednoduché. Všichni se po mně stále koukali a hlídali si mě. Musel jsem více promýšlet, kdy zkusím zaútočit a odjíždět. Nepropásl jsem ale svoji šanci a za to jsem moc rád.
 
Jak moc ti k vítězství pomohl tvůj tým?
Bez mého týmu bych Závod míru nevyhrál. Na trati kluci odvedli pěkně těžkou práci a každý z nich má na vítězství svou zásluhu. V poslední etapě jsme navíc udělali krásný finiš. Dva kilometry před páskou, kdy jsem to potřeboval, jelikož jsem se cítil dobře, u mě ještě byl jeden z kolegů a díky němu jsme na závěr rozjeli takhle pěkný spurt.
 
Jak je možné, že dánští cyklisté bývají v Terezíně tak silní?
To opravdu nevím. Jedeme prostě jako jeden tým. Pracujeme společně, jak nejlépe umíme.
 
Znáš se dobře se svými kolegy?
Ano, se třemi z nich jsem dokonce doma v týmu závodil. V Dánsku máme asi tak dvě stě juniorů a všichni se navzájem znají. Není to tak, že bychom v reprezentaci byli cizí kluci. S některými jsme dokonce dobří kamarádi. V Dánsku spolu sice soupeříme, ale v reprezentaci pracujeme společně.
 
Co tě teď čeká?
Teď budu tři týdny zcela bez závodů. Pak pojedu další světový pohár - Trofeo Carsberg v Německu. To je zatím můj nejbližší plán.
 
Fotogalerie ze 4. etapy/ Photogallery from 4th stage


tagy: cyklistika, Slavoj Terezín, cyklisté, Závod míru, junioři, Pedersen,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz