rss
PatRESS News

Zpět

Pilot Lacko si v Mostě vyjel stříbrnou pozici

31. srpna 2013

Stříbrný Lacko s manželkou Kateřinou.
Most – Adam Lacko jako jediný český pilot vyskočil v Mostě na vytoužené slavnostní pódium. Jezdec severočeské stáje MKR Technology zajel v úvodním dnu sedmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů stříbrný v hendikepovém závodě. Domácí podnik přitom patří k nejsledovanějším z celého seriálu.
            „Je škoda, že nám nezazněla naše hymna, ale se stříbrem jsem spokojený, protože mladý Benedek jel parádně a já neměl šanci ho dojet,“ řekl s úsměvem jezdec stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Mostecký podnik nejlépe rozjel úřadující šampion Jochen Hahn, který po vyhraném super pole vyjížděl do hlavního závodu z první příčky a následně odrazil všechny útoky za ním jedoucího Antonia Albaceteho. Hahn slavil vítězství právě před Albacetem. Na třetí příčku se dostal Oestreich, který předjel Vršeckého. Adam Lacko uzavřel nejlepší pětku, když kolega Markus Bösiger dojel v těsném závěsu hned za ním.
            Diváky ze sedadel tradičně zvedal odpolední hendikep, který i tentokrát přinesl velké strkanice. Prakticky po první zatáčce skončily hned dva severočeské tahače. Po střetu s Vršeckým se zastavil truck Markuse Bösigera. Vršecký však následně s technickými problémy zajel do boxu. Naopak další dva severočeské speciály s Lackem a Vojtíškem bojovaly o samotné čelo. Toho využil maďarský nováček Benedek Major. Teprve sedmnáctiletý jezdec si neohroženě jel stylem start-cíl pro vítězství. Za ním jel druhý Frankie Vojtíšek, kterého se dlouho snažil předjet Adam Lacko. „Frankie byl všude a byl velký problém se před něj dostat. Naštěstí udělal chybu, které jsem využil, ale měl jsem na mále a jsem rád za to, jak to dopadlo. Frankie byl dlouho jako špunt, takže si Benedek mezitím vytvořil slušný náskok, který pak nebylo možné dojet,“ popsal stříbrnou jízdu Adam Lacko.
            Nejlepší trio v hendikepu doplnil Albacete. Vojtíšek dostal třicetivteřinovou penalizaci, takže mu nakonec patřila desátá příčka. Po úvodním dnu tak jen Lacko měl důvod k radosti. „Je super, když při domácím podniku stojí český jezdec na stupních, takže mám velkou radost, že se nám to povedlo. Páté a druhé místo není tak špatné. Je důležité, že jsem dojel,“ dodal Adam Lacko.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 4. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 5. Adam Lacko (CZE/Renault), 6. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology, 7. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, 14. Michal Matějovský (CZE/Freightliner) Red Ice Racing.
 
2. závod – hendikep: 1. Benedek Major (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 2. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 4. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 5. Gerd Körber (GER/Iveco) Team Schwaben Truck, 10. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team, 14. Michal Matějovský (CZE/Freightliner) Red Ice Racing, DNF David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology.

>>Fotogalerietagy:  MKR Technology, Most, tahače, trucky, Lacko, Bösiger, Vršecký,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz