rss
PatRESS News

Zpět

Piloti MKR prohnali všechny čtyři tahače

28. března 2012

Markus Bösiger a Mario Kress
Most – Velké dvoudenní testování vyzkoušelo všechny čtyři tahače týmu MKR Technology. Nejen, že vůbec poprvé kvartet závodních speciálů pro sezónu 2012 prošel ostrými zkouškami, ale současně se na mosteckém autodromu sešla také kompletní sestava severočeského týmu, takže nechyběl ani nový jezdec, který usedne právě do nově postaveného čtvrtého trucku.
            „Sestavu tří trucků jsme letos rozšířili na čtveřici. Do kokpitu toho čtvrtého usedne ruský jezdec Yury Egorov,“ prozradil šéf týmu MKR Technology Mario Kress, avšak dál zůstal tajemný.
            Otázky, jak budou sestaveny týmy, zda vůbec stáj znovu postaví dvě soutěžní skupiny do souboje o „pohár konstruktérů“ a jakou roli budou hrát právě jednotliví jezdci, zatím zůstávají zahaleny rouškou tajemství, která má být odkryta až příští měsíc při oficiálním představení týmu pro novou sezónu.
            Tentokrát se všichni soustředili výhradně na ladění detailů během zimy postavených a modernizovaných tahačů. „Po technické stránce jsme udělali hodně práce po stránce zlepšení celkové funkčnosti, zvýšení síly motoru a samozřejmě jsme hodně času strávili úpravou podvozku,“ popsal změny Kress s tím, že během dvoudenního testování na mosteckém autodromu panovaly ideální podmínky pro sběr potřebných dat, které teď konstruktér Mario Kress bude s inženýry vyhodnocovat a s týmem mechaniků tahače co nejlépe nastavovat. „Samozřejmě víme, že ani naši soupeři nespali. V sezóně můžeme proto čekat opět velké souboje o nejvyšší příčky, ale ničeho se nebojíme, budeme připraveni,“ dodal se svým typickým odhodláním Kress.
            Že ani soupeři nezahálí, byl očividný fakt. Spolu s trucky MKR na okruhu v Mostě současně testoval i úřadující evropský šampion Jochen Hahn, finský pilot Mäkinen či roudnická Buggyra. Piloti severočeské stáje však byli v poklidu, nicméně natěšeni na start sezóny. „Jsem spokojený, oproti loňsku jsme vychytali hodně věcí, tak uvidíme, jak se osvědčí v praxi. Změn jsme udělali hodně, o některých už Mario mluvil, ale nemá smysl je příliš konkretizovat. Ať se také soupeři mají na co těšit,“ mrknul pilot Adam Lacko, se kterým jeho kolegové jen souhlasili. „Všichni přes zimu na autech hodně pracovali a teď už se práce pomalu dostávají do finiše. Domnívám se, že to bude další velmi zajímavá sezóna. Všichni na začátku startujeme od nuly a každý budeme bojovat o maximální bodové zisky.  Budou to pro diváky určitě hodně poutavé boje,“ řekl švýcarský pilot MKR Markus Bösiger.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Kress, Lacko, Oestreich, Bösiger, testování, Most, autodrom, Egorov,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz