rss
PatRESS News

Zpět

Piloty Buggyry mučil tréninkový kemp

29. prosinec 2013

Piloti usedli i na rotoped.
Olomouc/Roudnice nad Labem - Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Starého osvědčeného hesla se drží také piloti severočeské truckracingové stáje Buggyra International Racing System. Svátky nesvátky svá těla mučili při tvrdém tréninku v rámci Nutrend training campu.
            Piloti Buggyry zahájili naplno zimní přípravu. Čtveřice jezdců David Vršecký, Adam Lacko, Michal Matějovský a Martin Kolomý se sešla na tréninkovém kempu v Olomouci, kde jim také nutriční specialisté nastavili ideální životosprávu pro tréninkové i závodní období. Společně si dali pořádně do těla. "Zatímco my okruháři jsme teprve na začátku zimní tréninkové přípravy, Martin je s ní kvůli Dakaru už na absolutním vrcholu. Naše tréninky se tedy značně liší, ale společný tréninkový kemp měl pro všechny velké opodstatnění," podotkl dvojnásobný evropský šampion David Vršecký.
            V olomouckém sportovním Omega Centru piloti Buggyry své závodní overaly vyměnili za trika a tepláky, aby společně pod dohledem fitness trenéra zahájili tréninkový program šitý na míru automobilovému závodníkovi. Martin Kolomý měl finální trénink zaměřený na záda a krční páteř. Také proto měl k dispozici speciálně upravenou helmu, díky které mohl zapojit pro něj stěžejní problematické partie. "Cvičím každý den, protože Dakar je těžká soutěž. Člověk potřebuje být v dobré fyzické kondici a tyhle kempy mi plně vyhovují, protož na nich doberu síly k odjezdu," podotkl Martin Kolomý, který si pochvaluje spojení s roudnickou Buggyrou. "Je tu úplně jiný program a díky tomu mám individuální přístup k jídelníčku a vše nachystané na míru."
            Kolomého okruhoví parťáci Vršecký, Lacko a Matějovský procvičili celé tělo s cíleným zaměřením na jeho horní polovinu. "Tahač je těžkopádnější, má pět a půl tuny, takže máme víc práce s řízením. Tenhle trénink je zaměřený tak, aby se nám pak při samotné akci ulehčilo," připomněl testovací jezdec Buggyry Michal Matějovský.
            Nutrend training camp vznikl díky rozšíření stáje, která své elitní jezdce chce co nejlépe připravit pro nadcházející závodní sezónu. Velkým pomocníkem je i letité spojení s předním českým výrobcem sportovní výživy. Odborníci z Nutrendu totiž připravili optimální podobu jídelníčku a vhodné životosprávy. V programu tak nemohla chybět ani prohlídka samotné fabriky. "Během sezóny na cvičení nezbývá moc času, protože jsme věčně na závodech a stále cestujeme, ale během zimy se to snažíme dohnat a co nejlépe se připravit na nový závodní rok," dodal Adam Lacko, který má opět ambice vrátit se na medailové příčky evropského šampionátu závodních tahačů.

>>Fotogalerietagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý, Vršecký, Lacko, Matějovský, Nutrend, training camp,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz