rss
PatRESS News

Zpět

Plzeňáci odletěli na Dakar

2. leden 2014

Posádka - Martin Kolomý a bratři René a David Kiliánovi.
Praha/Plzeň - Tým Tatra Buggyra Racing dnes dorazil do Buenos Aires. Od startu nového ročníku Rallye Dakar ho tak dělí opravdu jen velmi málo. S pilotem Martinem Kolomým potřetí v kabině pojedou také plzeňští David a René Kiliánovi, kdy první jmenovaný z bratrů jen chvíli před středečním podvečerním odletem přiblížil letošní dakarskou misi.
 
Davide, jaký byl vlastně tvůj Silvestr před odletem na Dakar?
S partou známých, se kterou jezdíme na hory, jsme poseděli, ale od půlnoci jsem nic nepil, abych mohl být fit. Nový rok jsem prožil s dětmi, byli jsme venku a stihli jsme si i zabrusli na zimním stadionu. Odpoledne jsme se pak všichni sešli v Praze. Vyšlo to parádně a všechno bylo v poklidu.
 
Co se teď před odletem člověku honí hlavou?
Není to poprvé, já už na Dakar letím popáté, takže nic moc zvláštního v hlavě nemám. Věřím, že jsme dobře připraveni, tak není důvod být ve stresu.
 
Připomeň tvoji a bratrovu historii na Dakaru. Byli jste vždycky spolu?
Kdepak, já řídil press car a brácha navigoval, když Martin jel rychlou asistenci dvěma toyotám Offroad centra, takže se dostal Martinovi do kabiny. Další rok jsme si to vyměnili a až od roku 2012 jsme takhle ve třech.
 
V čem by letošní Dakar měl být jiný?
Bude hlavně delší. Doufejme, že nám to bude vyhovovat. Tatra a její podvozek drží velmi dobře, ten nemá problémy s náročným terénem, takže doufejme, že stejně tak bude držet i motor a ty delší etapy nám paradoxně pomohou k dobrému výsledku.
 
Co konkurence?
Doma sleduji truck forum, kde diskutují lidé, kteří na to mají čas - ze světa postahují spoustu střípků, takže se člověk doví jednoduše spoustu informací a nemusí pátrat příliš okolo. Konkurence tedy bude obrovská. Rusové mají pět aut, Iveka jsou silná, stejně tak MANy a samozřejmě je tu Aleš Loprais. I Jarda Valtr jede motor od Buggyry, takže konkurence letos je fakt veliká.
 
Vás ochraňuje zubatá žába. Kdo ale ochraňuje ji?
Teď ji úplně novou přivezl Zdeněk, mechanik z Bruntálu. Každý rok máme novou, protože ta předchozí se tradičně draží pro charitativní účely. Je celou dobu s námi. Hned ji vyndáme z tašky a dáme do kabiny za okno, kde se dívá na cestu a radí nám. (Usmál se.) 

Fotogalerie z odletu

Kontrola dokladů na letišti - David a René Kiliánovi. Pořádně zabalit tašku - René a David Kiliánovi.

tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý, Kilián,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz