rss
PatRESS News

Zpět

Plzeňáci odletěli na Dakar

2. leden 2014

Posádka - Martin Kolomý a bratři René a David Kiliánovi.
Praha/Plzeň - Tým Tatra Buggyra Racing dnes dorazil do Buenos Aires. Od startu nového ročníku Rallye Dakar ho tak dělí opravdu jen velmi málo. S pilotem Martinem Kolomým potřetí v kabině pojedou také plzeňští David a René Kiliánovi, kdy první jmenovaný z bratrů jen chvíli před středečním podvečerním odletem přiblížil letošní dakarskou misi.
 
Davide, jaký byl vlastně tvůj Silvestr před odletem na Dakar?
S partou známých, se kterou jezdíme na hory, jsme poseděli, ale od půlnoci jsem nic nepil, abych mohl být fit. Nový rok jsem prožil s dětmi, byli jsme venku a stihli jsme si i zabrusli na zimním stadionu. Odpoledne jsme se pak všichni sešli v Praze. Vyšlo to parádně a všechno bylo v poklidu.
 
Co se teď před odletem člověku honí hlavou?
Není to poprvé, já už na Dakar letím popáté, takže nic moc zvláštního v hlavě nemám. Věřím, že jsme dobře připraveni, tak není důvod být ve stresu.
 
Připomeň tvoji a bratrovu historii na Dakaru. Byli jste vždycky spolu?
Kdepak, já řídil press car a brácha navigoval, když Martin jel rychlou asistenci dvěma toyotám Offroad centra, takže se dostal Martinovi do kabiny. Další rok jsme si to vyměnili a až od roku 2012 jsme takhle ve třech.
 
V čem by letošní Dakar měl být jiný?
Bude hlavně delší. Doufejme, že nám to bude vyhovovat. Tatra a její podvozek drží velmi dobře, ten nemá problémy s náročným terénem, takže doufejme, že stejně tak bude držet i motor a ty delší etapy nám paradoxně pomohou k dobrému výsledku.
 
Co konkurence?
Doma sleduji truck forum, kde diskutují lidé, kteří na to mají čas - ze světa postahují spoustu střípků, takže se člověk doví jednoduše spoustu informací a nemusí pátrat příliš okolo. Konkurence tedy bude obrovská. Rusové mají pět aut, Iveka jsou silná, stejně tak MANy a samozřejmě je tu Aleš Loprais. I Jarda Valtr jede motor od Buggyry, takže konkurence letos je fakt veliká.
 
Vás ochraňuje zubatá žába. Kdo ale ochraňuje ji?
Teď ji úplně novou přivezl Zdeněk, mechanik z Bruntálu. Každý rok máme novou, protože ta předchozí se tradičně draží pro charitativní účely. Je celou dobu s námi. Hned ji vyndáme z tašky a dáme do kabiny za okno, kde se dívá na cestu a radí nám. (Usmál se.) 

Fotogalerie z odletu

Kontrola dokladů na letišti - David a René Kiliánovi. Pořádně zabalit tašku - René a David Kiliánovi.

tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý, Kilián,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way

Čínská etapa mění pořadí“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz