rss
PatRESS News

Zpět

Po brutálním faulu skončil Barth s přeraženým nosem v nemocnici

18. března 2013

Tomáš Barth po tvrdém zákroku.
Lovosice – Tohle byl záměrný destruktivní faul! Házená sice není sport pro bábovky, ale co viděli diváci v zápase 2. ligy mužů mezi domácím lovosickým záložním béčkem a Sokolem Libčice, nemělo obdoby a se sportem už nemělo nic společného! Hráč hostů Václav Hora doslova brutálním napadením vyřadil soupeře Tomáše Bartha ze hry takovým způsobem, že ho celého zakrváceného se silným otřesem mozku z palubovky odvážela záchranka. O nechtěnou náhodu přitom opravdu nešlo.
            Zbývalo nějakých osm minut do konce rozhodnutého utkání. Domácí Lovosice vedly nad soupeřem z Libčice nad Vltavou o deset branek, když přišel surový faul od Václava Hory. Ten záměrným tvrdým úderem do obličeje doslova sestřelil ve výskoku domácího Tomáše Bartha, který nekontrolovatelně padl na palubovku a dalším úderem do hlavy si způsobil těžký otřes mozku. Během vteřiny byla krev úplně všude a diváci trnuli hrůzou, jak vážné to s osmnáctiletým hráčem je. Následovala okamžitá pomoc dokonce i hráčů protichůdného týmu, jelikož ti zkušení si hned uvědomili, že tohle se jejich kolegovi vážně nepovedlo. Záchranka ochromeného hráče odvezla na nosítkách rovnou z palubovky do litoměřické nemocnice. „Věděl jsem, že se něco špatného přihodí. Tři rozehrávky před tím totiž tenhle hráč dostal sám od Tomáše neúmyslně míčem do obličeje. V jeho případě šlo, ale o náhodu, která se v házené stává poměrně často, jelikož skočíte do střely. Po všem, co tenhle hráč během zápasu předváděl, mi bylo jasné, že brzy přijde tvrdá odplata,“ kroutil hlavou Tomáš Barth starší, otec zraněného hráče a jinak asistent trenéra, když jeho slova hned potvrdilo několik diváků i spoluhráčů.
            Že skutečně nešlo o žádnou náhodu, ale o čistý úmysl, vypovídal už samotný průběh utkání. Václav Hora byl totiž výrazný od začátku a pro góly nebo úspěšné akce to rozhodně nebylo. Do branky se trefil jen jednou, ale hráče fauloval, co to šlo. Třináctka na jeho dresu nakonec přinesla smůlu právě Tomáši Barthovi, který do té doby skóroval sedmkrát a navíc bez jakéhokoli trestu. Ještě před Horově vrcholným incidentem diváci několikrát volali po červené kartě právě pro něj. Od rozhodčích si vykoledoval napomenutí a dva dvouminutové tresty. „Byl si vědom toho, že za každý další faul už bude následovat červená karta, tak se rozhodl, že tedy pořádně zatopí pod kotlem. Nestačil jsem se divit. Úmysl byl zcela evidentní a jeho počiny bude řešit disciplinárka. Sám jsem hrál házenou, tak vím, kde jsou v obraně jaké meze, ale tohle do sportu nepatří,“ řekl rozhodčí utkání Petr Pešek.
            Atmosféra by se v lovosické sportovní hale Chemik dala krájet. Diváci, kteří jsou díky mužskému „áčku“ zvyklí na krásně dramatické extraligové zápasy odpovídající úrovni nejvyšší české soutěže, viděli v daný moment rudě. Nějaký „zamindrákovaný chudák“ jim vyřadil člena mužské rezervy. Přestože někteří hráči Libčic se začali po ataku obávat pomsty fanoušků, žádné venkovní vyřizování účtů, se nekonalo. Kultivovaní fanoušci Lovosic se shodli na jednom, že takovým by se už hráčská licence vracet neměla. Utkání se nakonec dohrálo s poklidem, když domácí Lovosice vyhrály stavem 46:35.
            Z nemocnice následně přišly zprávy o skutečném stavu Tomáše Bartha. „Tomáše si v nemocnici nechali s otřesem mozku na pozorování. Má na několikrát zlomený nos, který mu budou během pondělka pod narkózou rovnat,“ sdělil trenér mužstva Radoslav Miler, který sám poskytoval první pomoc.
 
Fotogalerie ze zápasu
 
Fotogalerie - faul na Tomáše Bartha - Pozor jen pro otrlé!


tagy: házená, Lovosice, extraligy, Tipgames, Plzeň, Motl
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz