rss
PatRESS News

Zpět

Po druhé noci pokračuje už jen půlka dobrodruhů

20. duben 2015

Pavel Paloncý a jeho zmožené nohy Suchý vrch – Pouze pět dvojic pokračuje po druhé noci extrémního běžeckého závodu Rock Point – Zimní výzva. Na čele se ale nezměnilo nic. Za obhajobou vítězství úspěšně míří duo Pavel Paloncý a Filip Šilar.
            V průběhu druhého dne odstoupila pětice závodních sestav – Tomáš Hlaváč s Robinem Jančíkem, Roman Ruml se Zbyňkem Psotou, Jaroslav Novák s Janem Žilinou nebo „dogtrekaři“ Pavel Kohout a David Vičar. Nad pátečním ránem závod opustili Zdeněk Jirčík a Milan Skalický. „Asi bychom to dali, ale přecenil jsem své síly. Jsem čerstvě po nemoci, a jak jsem tělo přepnul, dostal jsem horečku a s tou pokračovat je nesmysl. Je to náročný závod, na který člověk musí být stoprocentně fit, a to já prostě nebyl, takže tentokrát se do cíle nedostaneme,“ sdělil Tomáš Hlaváč z Extreme Fetrock týmu.
            Nejen perfektní zdravotní stav, ale také taktika a správně připravená strategie hraje zásadní roli pro úspěšné dokončení nejextrémnějšího zimního outdoor-survivalového závodu dvojic ve volném terénu a bez zajištění, který se koná na území ČR. Mnozí skončili právě proto, že s sebou v danou chvíli neměli potřebnou výbavu. „Elis šla nádherně, závod by zvládla naprosto v pohodě, ale já udělal zásadní strategickou chybu. Doslova jsem se odvařil na Čertově stěně. Nechal jsem si sněžnice na kontrolním bodě, místo abych je v téhle pasáži měl u sebe. Druhým faktem je, že věk už neošálíte. Na další zimní výzvu bych si už netroufnul, ale tentokrát jsem to prostě nezvládl,“ řekl zklamaně Pavel Kohout, který šel s fenkou Československého vlčáka.
            Naopak vstříc vítězství jdou loňští vítězové – Paloncý se Šilarem. Ti si už vytvořili několikahodinový náskok. Na závěrečném checkpointu na Suchém vrchu byli v poledne. „Máme za sebou druhou noc a to se už člověk chvílemi zapomene a najednou usne. Stále platí, že nejtěžší pasáž byla ta úvodní. Teď už to není o místě, ale o tom, že jsme prostě dvě noci nespali. Žene nás především touha být co nejdříve v cíli,“ řekl Pavel Paloncý. „Naštěstí máme jeden druhého. Když člověk vidí, že ten druhý usíná, vymyslíme nějaké téma konverzace, jinak toho moc nenamluvíme,“ usmál se Filip Šilar.
            Mezi fanoušky od pátečního rána závodu kolovala debata, zda dvojice dojde do cílového Šumperka do půlnoci. „Uvidíme. Chtěli bychom stihnout páteční večírek,“ mrknul nadějně Filip Šilar.
            Paloncý se Šilarem jdou zcela suverénně. Druhá dvojice Martin Mazal s Vítkem Pučálkem si „orazila“ a tím narostl i rozdíl. Na 2. checkpointu na Kladském sedle dvojka ztrácela třináct hodin. Třetí tým Eva Filipiová s Petrem Walou zaostával o dalších osm hodin. Za nimi jsou na trati už jen Miloš a Ivana Bohoňkovi a dogtrekař Jaroslav Maixner.„Trať je extrémně náročná. Pasáže volným terénem se jdou pomaleji, než jsme čekali. Rozhodli jsme se na limitech netrvat tak důsledně a umožnit závodníkům dále pokračovat, pokud sami mají chuť. Se všemi jsme ve spojení,“ dodal koncem třetího dne ředitel závodu Rock Point – Zimní výzva Pavel Zitta. 
  Pavel Paloncý a Filip Šilar Miloš a Ivana Bohoňkovi.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Zimní výzva, Pavel Paloncý, Šilar,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz