Zpět

Po Dukle přejely Lovosice i Zubří

6. května. 2012

Pavel Chroustovský
Lovosice – Tohle bylo opět utkání snů. Lovosičtí házenkáři extraligovému světu ukazují, že je pořád důvod se jich bát, i když vysněný titul je jim vzdálený. Teď severočeští hráči silně narušili cestu dvěma největším adeptům na zlato. Nejprve připravili o body Duklu, o víkendu zase zametli se Zubřím.
            „Ano, my jsme si cestu za titulem sami zkomplikovali, ale rozhodně si teď nepřipustíme, aby někdo řekl, že jsme k němu pomohli zase někomu jinému. To nepřipadá v úvahu. Hrajeme důstojně, abychom sami mohli být na sebe hrdí a všem ukázali, že to s námi nikdy nebudou mít jednoduché, natož jisté,“ řekl po zápase, ve kterém doslova jeho svěřenci smázli favorita extraligy Zubří, trenér Vojtěch Srba.
            Utkání mělo neskutečný vývoj a především obrovský náboj, když v lovosické hale Chemik hnali kupředu své mančafty fanoušci obou týmů. Lovosice hrály s obrovským nasazením. Rychlé přechody byly opravdu rychlé a díky tomu hráči mohli sklízet ovoce. Severočeši šli brzy do vedení a o poločas byl jejich náskok dokonce jedenáctibrankový (18:7). Lovosice prostě soupeře ze Zubří přejely jak parní válec krtečka. Bylo jasné, že vítězství musí zůstat doma. Lovosičtí házenkáři ve druhé půli jen umožnili svému soupeři výsledek zkorigovat, aby se utkání neproměnilo v absolutní debakl. Světelná tabule se po šedesáti minutách zastavila na stavu 27:23. „Byla to paráda, fakt jsem si to vítězství užíval a jsem rád, že naši diváci byli s námi, že nepřestali chodit, když se dozvěděli, že letos medaile nejspíš nezacinká. Hrajeme pro ně,“ dodal lovosický pivot Ondřej Havlovec.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10/4, Škvařil 5, Krahulík 4
Nejlepší střelci Zubří: Mika 7, Stržínek 6Hanták 3, Mičkal 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/1, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 720