rss
PatRESS News

Zpět

Po plzeňské zastávce přijde už jen Dakar

19. listopadu 2013

Martin Kolomý se svojí tatrou v Plzni.
Plzeň – Poslední zastávku na českém území absolvovala Tatra 815 – Buggyra s pilotem Martinem Kolomým. Závodní speciál se při své cestě do francouzského přístavu Le Havre zastavil ještě na několik hodin v Plzni. Důvod je prostý – ze západočeské metropole pochází nejen někteří partneři závodní posádky, ale především bratři Kiliánovi, tedy Kolomého kopilot s navigátorem.
            Dakarský kamion se ukázal na hlavním náměstí, kde zaparkoval přímo před dominantou Plzně, katedrálou sv. Bartoloměje. Speciál ihned obsypal početný zástup fanoušků. „Je to moc příjemné, že se přišlo podívat tolik lidí. Musím přiznat, že tohle jsem vážně nečekal. Přesto, že se to auto staví na druhém konci republiky, byl zástup v Plzni veliký a to mě mile překvapilo,“ podotkl Kolomého navigátor David Kilián, který si s bratrem Reném zastávku ve svém bydlišti užíval a dlouhé desítky minut odpovídal na množství dotazů.
            Fat Boy, jak se nové tatrovce přezdívá, přijel do Plzně po vlastní ose a pokračovat po ní bude až do cílového francouzského přístavu Le Havre, kde se ve čtvrtek nalodí a vydá na měsíční plavbu do Argentiny. Na cestu ji proto Kolomý se svým týmem musel trochu poupravit, aby posádka vydržela aktuální chladné počasí. „Přes noc jsme museli do tatry přidat topení, abychom po cestě neumrzli. Paradoxně při závodech máme opačný problém,“ popisoval se svým typickým úsměvem pilot Martin Kolomý, když současně vysvětlil, proč vlastně auto nepřeváží na valníku: „Testování není nikdy dost. Každý najetý kilometr navíc s možnosti řádného servisu je jedině ku prospěchu.“

            Z Francie ve čtvrtek vyplují do dějiště Dakaru všechny stroje. Kolomého posádka na místo přiletí zhruba po měsíci. Závodní pouť pak odstartuje 4. ledna.

>>Fotogalerie

Rozhovor o Dakaru s plzeňským navigátorem Martina Kolomého Davidem Kiliánem!tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz