rss
PatRESS News

Zpět

Poslední závod musel změnit trasu

31. července 2014

Náročný terén v Krkonoších chybět nebude. Pec pod Sněžkou/Šumperk - Narychlo museli pořadatelé seriálu Rock Point - Horská výzva změnit trasu závěrečného dílu v Krkonoších. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) totiž na poslední chvíli nepovolila přechod přes nejvyšší českou horu. Na vrchol Sněžky se tak závodníci letos nedostanou.
            "Trend je takový, že se KRNAP snaží vytěsňovat hromadné akce z první zóny. Letos údajně naposledy jde přes Sněžku hned několik známých podniků, které se už za rok vrcholu také vyhnou. Jsem velmi zklamaný především z toho, že negativní rozhodnutí padlo až po několikaměsíčním vyjednávání a plánování. Chápu, že závodníci budou naštvaní a to po právu, jenže na úřední rozhodnutí jsme prostě krátcí," řekl zklamaně hlavní organizátor seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta, který se ihned správou parku snažil najít společné řešení.
            Přestože trať musela doznat mírných úprav, závěrečná část celé tour horských běhů a trekingu dvojic vyvrcholí v plánovaném druhém srpnovém víkendu právě v Krkonoších. "Narychlo jsme museli trať upravovat. Změny budou ale minimální díky tomu, že se nám povedlo s KRNAPem najít společnou řeč a domluvit se. Prakticky se tedy nedostaneme jen na vrchol Sněžky. Trať jinak zůstává stejná," oddechl si Zitta.
            Náhlá zpráva, že trasa závodu nepůjde přes nejvyšší českou horu, přinesla ale zklamaní nejen u pořadatelského týmu. "Všichni jsme se na Sněžku těšili. Je to velký symbol a jejím přechodem měl letošní seriál vyvrcholit. Víme, jaké úsilí to Pavla s celým organizačním týmem stálo. Rozhodnutí je třeba respektovat, ale budeme hledat formy, jak se podobným nečekaným situacím pro příště vyhnout," sdělil Jan Krabec, člen marketingového týmu společnosti Rock Point, která je generálním partnerem seriálu Horská výzva.
            Přestože KRNAP maximálně omezuje hromadné výstupy v první zóně parku, pořadatelský tým Rock Point - Horské výzvy věří, že by se mohlo podařit pro další ročníky získat výjimku. "Budeme doufat, že správu parku přesvědčíme, že naše akce nepřináší žádný negativní dopad na přírodu a krajinu. Vždyť díky projektu Greenway se, spolu se sdružením Progressum, snažíme českým horám pomáhat. Šíříme osvětu, jak se v přírodě chovat, a po akci vždy týmy dobrovolníků vyráží sbírat odpadky nejen z celé trati, ale i v dalších vytipovaných lokalitách," upozornil na jednu z největších "očistných" akcí v Česku Pavel Zitta.

 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Krkonoše, Sněžka, KRNAP,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz