rss
PatRESS News

Zpět

Prolog na Silk Way Rally ovládl severočeský Sherpa

10. červenec 2016

Slavnostní start na Rudém náměstí. Kazaň/Židovice – Ihned vítězství! Lépe zahájit Silk Way Rally snad ani nešlo. Oba kamiony z dílny severočeského týmu MKR Technology byly na pódiu. Martin van den Brink byl při úvodním prologu absolutně nejrychlejší a krajan Pascal de Baar třetí.
            „Začátek rally si opravdu užíváme. Máme za sebou krásný slavnostní start na Rudém náměstí v Moskvě a následně velmi povedený prolog. Samozřejmě, ten byl velmi krátký a sloužil k rozřazení posádek pro start skutečně náročné etapy. Pro nás to znamená nejlepší možnou startovní pozici. Co víc si přát? Před námi jsou ale teď mimořádně těžké dva týdny a všichni si přejeme, aby se nesly v podobném duchu,“ usmál se hlavní konstruktér MKR Technology Mario Kress.
            Silk Way je letos nejdelší a zřejmě i nejnáročnější rally světa. Na posádky čeká patnáct etap v zemích Ruska, Kazachstánu a Číny. Po pátečním slavnostním startu v Moskvě byl pro závodní speciály v sobotu připraven osm set padesát kilometrů dlouhý přejezd do Kazaně, kde posádky absolvovaly dvoukilometrový prolog. Ten v nejrychlejším čase 1:51 min. zvládnul holandský pilot týmu Mammoet Rally Sport Martin van den Brink, který s sebou na palubě veze roudnického mechanika Daniela Kozlovského. Třetí kolega Pascal de Baar ztratil stejně jako druhý Bělorus Viazovič pouhé tři vteřiny. Členové spřáteleného týmu Bonver Dakar Project dojeli s tatrovkami a židovickými agregáty na šestém (Ardavičus) a jedenáctém (Vrátný) místě. Všichni si tak zajistili skvělé pozice pro nedělní start první dlouhé etapy. Ta ale byla kvůli nepřízni počasí zrušena. Měřená speciálka na trase Kazaň – Ufa měla mít sto pětatřicet kilometrů. V součtu pak kamiony měly urazit přes šest set kilometrů. Region Kazaň ale zastihla závažná změna počasí, kdy nemohly vzlétnout vrtulníky a z bezpečnostních důvodů pořadatelé etapu „skrečovali“. Na start z vedoucí pozice si tak pilot Martin van den Brink musí počkat do pondělka. To je na programu dvě stě měřených kilometrů a na trase z Ufy do Kostanay je čeká celkem osm set patnáct kilometrů.
 
Výsledky – 1. etapa (prolog 2 km):
1. van den Brink (Renault Trucks Sherpa) 1:51
2. Viazovič (MAZ) +0:03
3. de Baar (Renault Trucks K520) +0:03
4. Hongning (Kamaz) +0:05
5. Nikolajev (Kamaz) +0:07
6. Ardavičus (Tatra) +0:08
11. Vrátný (Tatra) +0:14 

tagy: Silk Way Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz