rss
PatRESS News

Zpět

První česká hymna sezóny hrála Lackovi

1. června 2013

Vítězný Adam Lacko s týmem MKR Technology.
Navarra – První česká hymna letošní sezóny Mistrovství Evropy závodních tahačů zahrála Adamu Lacko. Pilot severočeské truckracingové stáje MKR Technology získal navíc historicky první české vítězství na španělském okruhu Navarra. V úvodním dnu druhé zastávky evropského šampionátu vybojoval také první letošní zlato pro svůj tým.
            „Mám obrovskou radost, protože zlato přišlo nejen na úplně novém okruhu, který je technicky velmi náročný, ale je to také první letošní vítězství našeho týmu. Je vidět, že během pauzy po prvních závodech v Misanu, kluci udělali velký kus práce. Díky jim za to,“ řekl spokojeně Adam Lacko z  MKR Technology.
            Český pilot Adam Lacko si přitom pro pódium jel už v úvodním hlavním závodě. Přestože do něj odstartoval z šesté příčky, tak po strkanicích v prvním okruhu se propracoval na třetí pozici. O tu smolně přišel až v závěrečném kole, když se dostal do kontaktu se za ním jedoucím Maďarem Kissem. Zpomalení Lacka využil další z českých jezdců David Vršecký a Lacko byl náhle pátý. Vyhrál Oestreich před krajanem Hahnem. Díky následné penalizaci Kisse se Lacko dostal na bramborovou příčku a Vršecký později dostal pohár za bronz. „To byla neskutečná smůla. Kiss jezdí sice velmi rychle, ale také bez jakéhokoli respektu, který se ve finále otáčí i proti němu,“ kroutí hlavou Lacko, jehož parťák Markus Bösiger v závodě bodoval šestý.
            Chuť si rodák z Čeladné zpravil v odpolední hendikepové jízdě, v níž se hned dostal do vedení. První příčku s přehledem udržel, když na druhého Fina Makinena najel takřka deset vteřin. „Tahle trať mi vyhovuje. Je stavěná jak pro motokáry, na kterých jsem vyrostl, je tu hodně zatáček, moc se mi líbí,“ chválí si Lacko, který si na pódiu užíval zvuk české státní hymny.
            Vítěze na pódiu doplnil třetí Španěl Albacete, který se na stupně dokázal senzačně probojovat až z posledního místa. Vršecký bodoval pátý. Smůlu měl Lackův kolega Markus Bösiger, který doplatil na strkanice při startu. Jeho truck sice závod dokončil na čtrnácté příčce, ale zmuchlaný jak plechovka. „Bude to chvíli trvat, než ho dáme zase do kupy. Předek je zdemolovaný, takže spát půjdeme hodně pozdě. Radost, kterou nám ale udělal Adam, nás žene dopředu, takže už teď se všichni těšíme na neděli,“ dodal mechanik Daniel Kozlovský.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Markus Oestreich (GER) Truck Sport Lutz Bernau, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. David Vršecký (CZE) Buggyra, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 5. Rene Reinert (GER) Rene Reinert, 6. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 9. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Truck Racing Team.
 
2. závod – hendikep: 1. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 2. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 4. Markus Oestreich (GER) Truck Sport Lutz Bernau, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 14. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, DNF Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Truck Racing Team. 
 
Fotogalerie
Nabouraný tahač Markuse Bösigera. Vítězný Adam Lacko.

tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Navarra, Vršecký,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz