rss
PatRESS News

Zpět

První etapa Libya Rally zrušena

16. duben 2016

TanTan – Velmi nečekaně skončila první etapa Libya Rally. Pořadatelé ji totiž neutralizovali. Na vině naštěstí není žádná dramatická nehoda nebo rozmar počasí, kvůli kterým byl například posunut skutečný start letošního Dakaru. Tentokrát selhala technika, když chyby vykázal systém GPS souřadnic. Posádky marockého závodu si ostře zazávodí teprve až s druhou sobotní etapou.
            „Bylo nám sděleno, že chyby nastaly při převodech průjezdových bodů z jednoho systému na druhý. Traťové body se tak nacházely úplně někde jinde, než měly být. V reálu to znamenalo, že by posádky při hledání waypointů musely vlézt třeba do nepřístupné rokle. Strašná chyba, ale pořád lepší taková chyba, než kdyby se někomu někde něco stalo. Prakticky o nic nejde, ale rádi bychom se soustředili na to, proč tu jsme – tedy ostře otestovat nové komponenty,“ sdělil z Maroka Mario Kress, šéf vývojářského týmu MKR Technology, který do rallye nasadil jeden Renault Trucks týmu Mammoet Rallysport s pilotem Martinem van den Brinkem. Ten veze číslo 501 a uvnitř kabiny sedí mimo navigátora Woutera de Graafa i roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský.
            Úvodní páteční etapa z Agadiru do TanTanu měla měřit necelých pět set kilometrů. Právě kvůli technickým problémům byla zrušena. Do druhého dne posádky vyjedou v původním pořadí svých startovních čísel. Tentokrát je pro ně připravena trasa z TanTanu do Akky dlouhá pět set padesát kilometrů.

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz