rss
PatRESS News

Zpět

Red Bull Ring dal Lackovi vítězná křídla

6. července 2013

S Kissem Lacko bojoval o centimetry.
Spielberg – Po deseti letech se na rakouský Red Bull Ring vrátily závodní tahače a hned na něm Adam Lacko nechal zahrát českou hymnu. Jezdec severočeské stáje MKR Technology zvítězil v sobotním hendikepu čtvrté zastávky evropského šampionátu, když svedl nádherný souboj s maďarským rychlíkem Kissem.
            Úvodní den v Rakousku přitom pro tým MKR Technology nezačal zcela ideálně. Hned v první zatáčce hlavního závodu urazil Němec Oestreich kuželku značící hranici trati, která nebezpečně vletěla do čelního okna Markusi Bösigerovi. Lackův parťák ze stáje MKR sice zvládl odkroužit ještě další čtyři kola, ale pak zajel nedobrovolně do boxů. „Přes rozbité sklo nebylo nic vidět a navíc mi střípky vletěly do očí. Chvíli jsem to chlapsky vydržel, ale nechtěl jsem riskovat zdraví své ani druhých. Byl to zase pech,“ řekl zklamaně švýcarský jezdec Markus Bösiger.
            V hlavním závodě se z vítězství radoval Španěl Albacete před Němcem Hahnem a Maďarem Kissem. Adam Lacko sice původně dojel pátý, ale následná desetivteřinová penalizace za překročení rychlosti ho posunula na sedmou příčku. Šestý proto bodoval další z Čechů David Vršecký. „Závod to nebyl tak špatný. Jen škoda té penalizace. Posun na sedmé místo jsem nakonec dokázal maximálně využít v dalším závodě,“ mrknul Adam Lacko.
            Do odpoledního hendikepu tak Adam Lacko startoval z první „lajny“ spolu s dalším jezdcem na renaultu Anthony Janiekem. Po výborném startu se rodák z Čeladné dostal do čela. V závěru se na něj dokázal protlačit Maďar Kiss, a tak diváci až do odmávnutí šachovnicového praporu viděli atraktivní souboj o zlatou pozici. „Norbi najednou přiletěl a nebylo jednoduché udržet ho za sebou. Nedarovali jsme si ani centimetr. Přesto to byl nádherný férový boj, žádné vytlačování, které jsme zažili třeba v minulém závodě. Fakt paráda. Jako tým máme radost,“ usmál se spokojeně Adam Lacko.
            Dvojici Lacko-Kiss pak na pódium doprovodil Makinen. Vršecký bodoval šestý. Markus Bösiger se senzačně z posledního místa dokázal probojovat na sedmou pozici.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 3. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 4. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 5. Mika Makinen (FIN/MAN) Mika Makinen, 6. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 7. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, DNF: Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, EX: Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
 
2. závod – hendikep: 1. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 2. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Energy Truck Race Team, 3. Mika Makinen (FIN/MAN) Mika Makinen, 4. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 5. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 6. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, 17. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Red Bull Ring, Bösiger,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz