rss
PatRESS News

Zpět

Renault Trucks odhalil novou řadu vozů

13. června 2013

Nová série Renault Trucks
Lyon - Truckery dlouho očekávaný moment právě nadešel. Automobilka Renault Trucks odhalila zcela novou sérii svých vozů. Modelová řada s motory kategorie Euro 6, která kompletně nahrazuje předešlou generaci, nese písmenové názvy T, K, C, D. A právě z této série vychází design závodních tahačů severočeské truckracingové stáje MKR Technology.
            "Nová řada byla v opravdu velkém stylu odhalena v úterý večer ve francouzském Lyonu, kde automobilka sídlí. Jelikož jde o jeden ze zlomových momentů historie automobilky, byla proto v předchozích měsících připravena velká opatření, aby ven neuniklo příliš mnoho detailů. I z tohoto důvodu jsme museli až do posledních chvíle schovávat nový design našich závodních tahačů. Ten totiž přímo navazuje na novou modelovou řadu," sdělil manažer truckracingového týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Nové vozy jsou moderní, ekologické a úsporné. Série je poháněna ekologičtějším motorem Euro 6. Technologie, kterou Renault Trucks pro své agregáty vybral, přináší větší rozsah výkonů kroutícího momentu, nižší spotřebu paliva a i náklady na údržbu a současně vyšší přepravní rychlost. Na nižší spotřebu a celkovou efektivitu jsou zaměřeny vozidla jako celky. Vlajková loď celé série - dálkový tahač Range T má pro tento účel navrženou i lichoběžníkovou kabinu, která se skloněným čelním sklem a dalšími aerodynamickými prvky přispívá ke snížení aerodynamického koeficientu odporu vzduchu. Optimalizovaná hmotnost dílů a instalované moderní technologie i díky tomu se teď Renault Trucks s řadou Euro 6 dostává mezi absolutní špičku v oboru.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Renault Trucks,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz