rss
PatRESS News

Zpět

Rock Point – Horskou výzvu poprvé zažijí Beskydy

7. červen 2016

Trojanovice/Šumperk – Poprvé v historii seriálu Rock Point – Horská výzva zavítají běžci do Beskyd. Pořadatelé oblíbených horských běhů a trekingu připravili zastávku na severovýchodní Moravě až nyní v rámci 6. ročníku soutěže. Na programu je už tento víkend, jako druhý závod v pořadí.
                  „Po zastávce v Beskydech už dlouho volala celá řada běžců. Mnoho účastníků z Moravy jezdí přes celou republiku na Šumavu nebo do Krušných hor. Nejbližším závodem byly Jeseníky, ale chtěli jsme připravit také závod ryze moravský. Po šesti letech se dostáváme na Valašsko a do nádherného prostředí Beskyd. Věřím, že to bude v mnoha směrech i jedna z nejatraktivnějších letošních zastávek. Přece jen, je to novinka, na kterou jsme hrdí, ale samozřejmě tak trochu ještě nevíme, co od ní čekat, nicméně v Beskydech je trail velmi populární,“ pronesl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
                  Beskydský díl je v pořadí druhým podnikem celého seriálu Rock Point – Horská výzva, který letos sestavuje pětice závodů. Scénář ale u všech zůstává stejný. I v Beskydech jsou připraveny tři délky tras – Long (66 km), Half (43 km) a Short (13 km) a vždy se běží v kategoriích muži, ženy a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc ve dvojicích, kde je navíc samostatně hodnocena kategorie Mix, tedy dvojice muž a žena. Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek tentokrát poputuje za Verunkou Fojtíkovou, která jako nadějná sportovkyně měla ve dvanácti letech pád při tréninku na lyžích a po poranění míchy nemůže chodit. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím.
                  V rámci druhého podniku se běžci sejdou v Horečkách (Trojanovice), nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm a v těsné blízkosti Stezky v korunách stromů a Skokanského areálu Jiřího Rašky. Právě zde bude v pátek od 17 do 22:30 hodin otevřena kancelář závodu s možností registrace, dále pak v sobotu od 6 do 8 hodin. První vlna, tedy běžci Longu, se na trať vydá pět minut před páteční půlnocí. Opět je limit stanoven na dvacet čtyři hodin, nicméně ti nejrychlejší dobíhají už při sobotním svítání. Na trati Long je kvartet občerstvovacích stanic na Dolní Bečvě, v Pustevnách, Horní Bečvě a znovu v Pustevnách. Trasa královského závodu vyvede běžce z Trojanovic na Velký Javorník, Černou horu k Dolní Bečvě, Na Kamenném, ke Skalíkově louce na Pustevny a přes Maňáky a chatu Martiňák do Horní Bečvy. Následně přes Bukoviny a Skalíkovu louku znovu na Pustevny a kolem sochy Radegastu na Radhošť, odkud už následuje jen Velká Polana, Černá hora, sedlo Pindula, Malý Javorník a cíl v Trojanovicích. „Věřím, že trasa bude pro všechny velmi atraktivní. Nezapomněli jsme ani na tradiční a zajímavá místa, která jsou s Beskydy pevně svázaná, takže i díky tomu je mým velkým přáním, aby si běžci celý závod přijeli maximálně užít,“ netají se Zitta, když připomněl, že start dalších kategorií je naplánovaný v sobotu. Střední trať vybíhá v 9 hodin, kráká v 10 a Pochod s Mixitkou ve čtvrt na jedenáct.
 

tagy: RP-HV2016 Beskydy
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz