rss
PatRESS News

Zpět

Rock Point – Zimní výzva ničí závodní pole

24. únor 2014

Dvojka Kubina a Janata - nohy pěkně trpí. Šumperk/Rokytnice – Dvě noci za sebou mají účastníci extrémního závodu Rock Point – Zimní výzva. Rozdíly se zvětšují, únava stoupá a síly docházejí. Některým už úplně, a tak částečně nedobrovolně museli odstoupit i jedni z největších favoritů tým Salomon-sporvisio.cz ve složení Tomáš Petreček a Roman Šinkovský. Na čele hlavní dlouhé trati dál zůstávají Paloncy se Šilarem.
            Petreček se Šinkovským závod opustili zhruba patnáct kilometrů za třetím checkpointem v Dolní Moravě. „Roman měl už při seběhu z Králičáku problémy s kolenem. Vše se ale dostalo do fáze, kdy nemohl pro bolest ani jít, natož běžet. Nedalo se nic dělat, museli jsme odstoupit,“ sdělil Tomáš Petreček.
            V této chvíli na druhém checkpointu ve Starém Městě očekávají příchod ještě kvarteta dvojic z krátké trasy, kde limit je limit nastaven do 15 hodin. Aktuálně oficiálně vzdalo sedm dvojiček z celkových třiadvaceti, které ze Šumperka v sobotu večer odstartovaly. Dál už nepokračuje ani mix tým na dlouhé trati Šilar/Skalická. „Už to nešlo, zánět v holenním svalu nás oba donutil odstoupit. Výzva tedy dál zůstává,“ řekl Daniel Šilar z týmu Adidas Outdoor Team 2.
            V jasném vedení je právě Pavel Paloncy s Filipem Šilarem, kteří údajně za celou dobu měli spát pouze hodinu a to na Suchém Vrchu, kde se nachází čtvrtý checkpoint. Jako jediní se už dostali také do předposledního pátého checkpointu v Rokytnici. Zbývá tedy jen šestý v Olešnici a pak už jen cíl v Trutnově, kam by měli dorazit v průběhu této noci. Náskok na druhou dvojku Kubina/Janata je minimálně desetihodinový. Nejextrémnější outdoor-survivalový závod dvojic v Česku tak jen potvrzuje své patřičné označení a že jde o opravdovou „Výzvu“.

>>Fotogalerietagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz