rss
PatRESS News

Zpět

Rock Point - Horská výzva na Slovensko nezamíří

19. březen 2014

ČR - Necelý měsíc zbývá do startu nového ročníku prvního outdoorového seriálu Rock Point - Horská výzva. Přestože pořadatelé pětice horských běhů chtěli s jedním dílem zavítat také na Slovensko, tak od svého záměru nakonec museli odstoupit. Celý seriál se tak půjde jen na českém území.
            "Bohužel se nám u slovenského národního parku letos nepovedlo závod prosadit, a tak usilujeme o to, abychom ho v tomto termínu nahradili v jiné lokalitě v Česku," sdělil hlavní pořadatel seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
            Horská výzva na Slovensku měla být čtvrtým, tedy předposledním, dílem celého podniku a na programu byla zařazena ve druhém červencovém týdnu. Pořadatelé ale chtějí pětidílnou "tour" zachovat ve své plné podobě, přestože se jediná slovenská část neuskuteční. "V úvahu připadá hned několik variant, takže věřím, že se nám onen záměr pěti závodů podaří zachovat," je přesvědčený Zitta.
            První závod odstartuje v Jeseníkách už 11. dubna a hned v následujícím měsíci se běžci sejdou na Šumavě. Rock Point - Horská výzva je první český seriál v horském běhu a trekingu dvojic. Letos jsou vždy připraveny tři délky tras (cca 14, 35 a 63 km) a kvartet kategorií tak, aby si závod užili všechny věkové i vytrvalostní skupiny účastníků, včetně milovníků psů. Dostatečný je i časový limit, který je pro dlouhou trasu stanoven na 24 hodin.
 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva, extreme,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz