rss
PatRESS News

Zpět

Rock Point - Horská výzva podporuje týmového ducha

30. duben 2014

Při Rock Point - Horské výzvě si parťáci musí pomáhat. ČR - Seriál závodů Rock Point - Horská výzva podporuje vzájemnou spolupráci a týmového ducha. V pravidlech závodu je proto nové upozornění, že všechny zúčastněné dvojice musí doběhnout společně. Ačkoli se to při závodě dvojic zdá jako samozřejmost, realita byla kolikrát jiná.
            "Bohužel někteří si závod dvojic vyložili po svém a i když se vždy čas měří až tomu druhému, tak rozdíly byly mnohdy i několikahodinové. Tohle z mnoha důvodů nemůžeme podporovat. Seriál vznikl proto, aby v sobě účastníci našli své lepší já, aby se vrátili do přírody, poznali své fyzické možnosti a dokázali pomoci a podpořit jeden druhého. To je hlavní myšlenkou, která je nadřazená touze po vítězství," upozornil ředitel seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
            Na programu jsou ještě čtyři závody celé "tour", kdy nejblíže je už příští týden díl na Šumavě (9. - 10. 5.) a v nich na individuality už nezbývá prostor. Vlastní ambice se musí podřídit společnému cíli. Důkazem potlačení osobního zájmu byl třeba výkon známého triatleta Petra Vabrouška, který si chtěl s kolegou Zbyňkem Cyprou zopakovat při úvodním závodu v Koutech nad Desnou své loňské prvenství. Kvůli zdravotním potížím Cypry ale dvojice zvolnila a v poklidu došla společně až na jedenáctém místě. "Takhle se chová opravdový profesionál, nikdy nenechá svého parťáka ve štychu. Moc dobře vím, že takových borců je tu naštěstí drtivá většina a za takový přístup jsem velmi rád," podotkl Zitta.
            Jeho tvrzení by doplnila i celá řada účastníků. "Nikdy by mě nenapadlo se na kolegu vykašlat. To nemůže přinést nic pozitivního ani pro jednoho z dvojice, spíš naopak. Už z pohledu svého povolání jsem jen rád, že takové pravidlo bylo dodáno a že se pořadatelé snaží zmíněného týmového ducha podpořit, i když by to každý měl mít v sobě," pronesl litoměřický policista Tomáš Lisec, který první závod doběhl s Davidem Kopalem na sedmnáctém místě.
            Že ale bylo nezbytné dát klauzuli o společném doběhu do závazných pravidel, potvrdila i zkušenost, kdy si jeden z dvojice, ač po domluvě s druhým, šel svůj vlastní závod a až po setmění po několika hodinách se začal o svého parťáka zajímat. Ten ale bloudil s vybitým mobilním telefonem. Přestože byla rozjeta pátrací akce, druhý z dvojice nakonec do cíle v pořádku došel navíc těsně před vypršením limitu. "I když každý startuje na vlastní nebezpečí, tak není nic horšího, než když závodník zůstane zcela osamocen a bez možnosti jakékoli komunikace někde na trati. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a i skvěle připravený sportovec si v takovém terénu může zlomit nohu a následně zůstat někde vyčerpaný bez pomoci. To se stát nesmí, a proto je naše akce záměrně koncipovaná jako závod dvojic," vysvětlil Pavel Zitta. Při Rock Point - Horské výzvě si parťáci musí pomáhat. Při Rock Point - Horské výzvě si parťáci musí pomáhat.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Jeseníky, Zitta, Kouty nad Desnou,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz