rss
PatRESS News

Zpět

Rozhovor: Nipl rozšířil sbírku silvestrovských vítězství

1. ledna 2013

Vojtěch Nipl poprvé vyhrál v kategorii elite
Terezín – Teplický cyklokrosař Vojtěch Nipl dokázal tradiční Silvestrovský cyklokros v Terezíně vyhrát dříve už v kategorii kadetů a juniorů. Letos si z Bohušovické kotliny odvezl další své vítězství. Tentokrát ovládl nejprestižnější kategorii elite, když v závodě zvítězil zcela suverénně.
 
Vojto, jaké to pro tebe bylo letos v Terezíně?
Když jsem si trať projížděl před závodem, tak byla v pohodě, ale pak to začala klouzat. Co se týče atmosféry, tak je tu vždy příjemná. Je dobré, že tu je vždy hromada známých lidí. Tenhle cyklokros mám rád - člověk se tu pobaví a pokecá se známými. Před silvestrem a koncem roku je to příjemně uvolňující. Je to pěkné zpestření a jezdím sem moc rád.
 
Vždy tu bývá spíš zima a sníh, tenkrát bylo bláto a poměrně teplo. Jak to vyhovovalo cyklistům?
Já teď přijel z Belgie, kde jsme jezdili v teplotách od deseti do čtrnácti stupňů, takže se to tomu pomalu přibližovalo. Nebyl to takový skok, takže nehrozí takové to náhlé onemocnění a nachlazení způsobené velkým přechodem. Z tohoto směru to bylo perfektní a mně to určitě vyhovovalo.
 
Co závod rozhodlo?
Abych řekl pravdu, tak ani nevím. Prostě jsem jel a párkrát jsem si nastoupil. Nijak jsem to nehnal přes čáru, ale najednou se vytvořila mezera, které jsem využil a práskl do kočáru. Nejprve jsem jel, co to šlo a pak už si jen hlídal odlepa.
 
Jak jinak jsi zatím spokojený se sebou a s výsledky?
Až do tohoto týdne to bylo dobrý, ale jelikož jsem tento týden objel tři závody v Belgii, vánoční turné, kde jsem se umístil nejlépe šestadvacátý a pak dvakrát osmadvacátý, tak to pro mě byl propadák. Je to ale následek toho, že jsem byl najíždět na Mallorce a teď nemám tu rychlost, kterou mají ti jezdci v Belgii. Musím se do toho dostat.
 
Jaké jsou tedy nejbližší plány?
Příští týden mám v Itálii světový pohár v Římě, následuje mistrák republiky a pak se už letí do Ameriky na mistrovství světa. Vzhledem po té Belgii momentální plány nejsou nijak obrovské, ale naštěstí to není nic dlouhodobého. S určitým poklesem jsem počítal, teď se do toho s trenérem Milanem Chrobákem pustíme, rozjezdíme a uvidíme, kam to dokážeme vytáhnout.


tagy: Silvestrovský cyklokros, Terezín, Vojtěch Nipl, Bohušovická kotlina, cyklistika,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz