rss
PatRESS News

Zpět

Rozhovor: Nipl rozšířil sbírku silvestrovských vítězství

1. ledna 2013

Vojtěch Nipl poprvé vyhrál v kategorii elite
Terezín – Teplický cyklokrosař Vojtěch Nipl dokázal tradiční Silvestrovský cyklokros v Terezíně vyhrát dříve už v kategorii kadetů a juniorů. Letos si z Bohušovické kotliny odvezl další své vítězství. Tentokrát ovládl nejprestižnější kategorii elite, když v závodě zvítězil zcela suverénně.
 
Vojto, jaké to pro tebe bylo letos v Terezíně?
Když jsem si trať projížděl před závodem, tak byla v pohodě, ale pak to začala klouzat. Co se týče atmosféry, tak je tu vždy příjemná. Je dobré, že tu je vždy hromada známých lidí. Tenhle cyklokros mám rád - člověk se tu pobaví a pokecá se známými. Před silvestrem a koncem roku je to příjemně uvolňující. Je to pěkné zpestření a jezdím sem moc rád.
 
Vždy tu bývá spíš zima a sníh, tenkrát bylo bláto a poměrně teplo. Jak to vyhovovalo cyklistům?
Já teď přijel z Belgie, kde jsme jezdili v teplotách od deseti do čtrnácti stupňů, takže se to tomu pomalu přibližovalo. Nebyl to takový skok, takže nehrozí takové to náhlé onemocnění a nachlazení způsobené velkým přechodem. Z tohoto směru to bylo perfektní a mně to určitě vyhovovalo.
 
Co závod rozhodlo?
Abych řekl pravdu, tak ani nevím. Prostě jsem jel a párkrát jsem si nastoupil. Nijak jsem to nehnal přes čáru, ale najednou se vytvořila mezera, které jsem využil a práskl do kočáru. Nejprve jsem jel, co to šlo a pak už si jen hlídal odlepa.
 
Jak jinak jsi zatím spokojený se sebou a s výsledky?
Až do tohoto týdne to bylo dobrý, ale jelikož jsem tento týden objel tři závody v Belgii, vánoční turné, kde jsem se umístil nejlépe šestadvacátý a pak dvakrát osmadvacátý, tak to pro mě byl propadák. Je to ale následek toho, že jsem byl najíždět na Mallorce a teď nemám tu rychlost, kterou mají ti jezdci v Belgii. Musím se do toho dostat.
 
Jaké jsou tedy nejbližší plány?
Příští týden mám v Itálii světový pohár v Římě, následuje mistrák republiky a pak se už letí do Ameriky na mistrovství světa. Vzhledem po té Belgii momentální plány nejsou nijak obrovské, ale naštěstí to není nic dlouhodobého. S určitým poklesem jsem počítal, teď se do toho s trenérem Milanem Chrobákem pustíme, rozjezdíme a uvidíme, kam to dokážeme vytáhnout.


tagy: Silvestrovský cyklokros, Terezín, Vojtěch Nipl, Bohušovická kotlina, cyklistika,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Reprezentant Vacek: Příští rok všechno napravím

46. Závod míru juniorů se opět zapisuje do historie

46. ročník Závodu míru juniorů vyhrál Nor Andersen

Královskou etapu Závodu míru juniorů vyhrál Karel Vacek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz