rss
PatRESS News

Zpět

Ruda z Ostravy chce do kokpitu závodního tahače

9. května 2012

Ruda z Ostravy
Židovice – Boj o nově postavený čtvrtý tahač české truckracingové jedničky týmu MKR Technology se pořádně přiostřuje. Zatímco trojice osvědčených pilotů pro Mistrovství Evropy závodních tahačů je potvrzena, nad tím, kdo usedne do kokpitu čtvrtého speciálu, stále visí otazníky. Novým hráčem v poli je totiž česká „selebrita“ Ruda z Ostravy.
            „Tento fakt mohu potvrdit. Stále intenzivně jednáme o zapojení čtvrtého tahače do soutěže a Ruda z Ostravy je vážně jedním z adeptů, kterého jsme zkoušeli. Ve světě truckracingu není nic neobvyklého, že do kokpitu usedne i známá tvář světa šoubyznysu,“ připomněl někdejší angažmá zpěváka Daniela Landy v konkurenční stáji manažer severočeského týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Ruda z Ostravy má navíc velké předpoklady do kokpitu usednout – zvládne s sebou přinést nezbytné finance, tahač řídit dokáže, prokázal, že nezbytné štěstí se mu lepí na paty a především český tým by rád měl českou tvář. Spolu s pilotem Adamem Lackem by totiž byl už druhým českým jezdce této ekipy, když by doplnil zahraniční duo pilotů – Němce Oestreicha a Švýcara Bösigera. „Vždycky jsem byl hodně šetřivý. Na vystoupeních dostávám stravenky, které jsem si pečlivě střádal a teď už si tu káru, kurde, můžu dovolit. Přijde mi nejlepší investovat do silných koní,“ vysvětlil svůj tah Ruda z Ostravy.
            Známý moderátor ve světě truckracingu navíc není žádným nováčkem. Už v loňském roce jako maskot týmu MKR pomohl k historickému výsledku, když při zastávce evropského šampionátu na okruhu v Mostě obsadili všichni tři její piloti kompletní stupně vítězů. „To ti byla taková pecka, že to letos musíme zopakovat a zase sebereme všecky poháry,“ těší se na další úspěchy Ruda z Ostravy.
            Ostravák má už také jasně naplánovaný program, který by s týmem MKR Technology chtěl absolvovat, a už teď to vypadá takřka na polovinu závodů letošního kalendáře. Chybět by neměl při druhém závodě šampionátu v italském Misanu, na okruhu na německém Nürburgringu, doma v Mostě a na závěrečném podniku ve francouzském Le Mans. „Do Misana hodlám jet na pravé italské presso, na Nürburgringu se těším na pořádné klobásky a vyhlášený weissbier, v Mostě pak zase posbíráme poháry a ve Francii natočím dalšího Steve McQeena, takže Le Mans 2 z Ostravy,“ má jasno Ruda, který už s MKR Technology absolvoval týmové focení.
Fotogalerie

Ruda z OstravyRuda z Ostravytagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Neffe, Ruda z Ostravy,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz