rss
PatRESS News

Zpět

Ruda z Ostravy hnal tým MKR za dalším pódiem

19. května 2012

Ruda z Ostravy
Misano – Dvě pódiové příčky přinesl první den druhé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů pro severočeský tým MKR Technology. V italském Misanu pro něj nejprve německý pilot Markus Oestreich získal bronz a hned na to ho povýšil na stříbro. Jeho týmový kolega Čech Adam Lacko zůstal v obou jízdách vždy těsně pod stupni vítězů, když vybojoval nenáviděnou bramborovou placku. Týmu držel na místě pěsti také živý maskot Ruda z Ostravy.
            Lackovi přitom na úvod vůbec nepřálo štěstí. V rozhodujícím super pole, které určuje pořadí na startovním roštu hlavního závodu, mu odešla v důležitém měřeném okruhu převodovka. „Bouchla mi při výjezdu na cílovou rovinku. Svým způsobem to bylo štěstí v neštěstí, protože jsem setrvačností dojel alespoň na sedmé příčce,“ řekl rodák z Čeladné a člen MKR Technology Adam Lacko.
            Mechanici Lackovi zvládli převodovku před startem vyměnit a český pilot se jim odvděčil svojí bojovností, když se dokázal propracovat až na onu čtvrtou pozici. „Z pohárového závodu mohu mít radost, protože se mi podařilo vytěžit maximum, co v tu chvíli jen šlo. Ta čtvrtá příčka je tentokrát úspěchem,“ podotkl Lacko.
Naopak do dalších technických problémů se dostal jeho kolega Markus Bösiger. Někdejšímu evropskému šampionovi prasknul brzdový kotouč a první hlavní závod pro něj v Misanu předčasně skončil. Situaci pro černo-červené renaulty severočeské ekipy zachraňoval Markus Oestreich, který si vyjel svůj třetí letošní bronz. Na vítězné vlně z Istanbulu pokračoval německý suverén Jochen Hahn, který stylem start-cíl získal už páté vítězství v řadě. Stříbro bral Španěl Albacete.
            Hahnova zlatá jízda ale skončila hned v následujícím hendikepovém závodě. Ta měla letos zatím divácky nejatraktivnější průběh. Přestože se podařilo brzy do čela dostat Davidu Vršeckému, který svoji pozici udržel, za ním bojovali právě piloti MKR Oestreich a Lacko s úřadujícím šampionem Hahnem. „Byla to divoká jízda. Přestože Jochen zkusil výrazně zaútočit jen v jediné zatáčce, kde jsem tak tak odrazil jeho atak, měl jsem spíš víc štěstí, ale i to je součástí závodění,“ usmál se stříbrný pilot po jízdě s hendikepem Markus Oestreich.
            Jochen Hahn byl později penalizován a dostal „drive thru“, které se snažil lišácky vykonat až při průjezdu cílem. Klasifikován byl ale až jako třináctý. Vršeckého s Oestreichem na pódiu doplnil třetí Albacete. Lacko dojel čtvrtý a kolega Bösiger hned za ním. „Bylo příjemné dokázat si, že s Hahnem a Albacetem můžeme pořád závodit,“ shrnul úvodní den druhé zastávky šampionátu Adam Lacko.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER), 4. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, DNF Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
2. závod – hendikep: 1. David Vršecký (CZE) Buggyra, 2. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 5. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 


tagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Lacko, Oestreich, Misano, Ruda z Ostravy,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz