rss
PatRESS News

Zpět

Šampionát se zlomí na Nürburgringu

11. července 2012

Markus Oestreich - Save the Ring
Nürburg – Už tento víkend se evropský šampionát závodních tahačů zlomí ve své polovině. Na jezdce čeká šestá z jedenácti zastávek a to na nejsledovanějším okruhu celé série na německém Nürburgringu.
            Se svými 5148 metry je německá trať druhou nejdelší z celého mistrovství. O necelých dvě stě metrů více měřila už jen úvodní trasa v tureckém Istanbulu. Nürburgring je však v motoristickém světě velký pojem a dokazují to i diváci, kteří se na okruh pod hradem Nürburg schází v rekordním počtu. Nejnavštěvovanější závod sezóny zhlédne přes dvě stě tisíc diváků za víkend, což je jednou tolik než na ostatních závodech. Loni druhou nejlepší zastávku v Mostě vidělo devadesát tisíc fanoušků truckracingu. Nürburgring je megalomanský – jeho součástí je totiž obrovský areál s velkým množství atrakcí, který ještě loni díky dluhům směřoval takřka do záhuby. I proto měl německý pilot severočeské stáje MKR Technology ve svém tahači pro podporu vylepené logo „Save the Ring“, které bylo součástí stejnojmenné iniciativy usilující o oddělení motorsportu od zábavního parku. Letos už ho mít nemusí. „Ano, i tato iniciativa pomohla. Okruh je zachráněn. Po velké vlně bouří se situace změnila a nyní už je Nürburgring v majetku německé spolkové země Porýní-Falc a nestane se tedy, že by motoristé měli být vyhnáni, což dříve hrozilo. Dále se na něm budou konat motoristické akce, závody, testy a okruh si na sebe vydělá. Tak to také má být,“ řekl s velkou úlevou Markus Oestreich, pro kterého je Nürburgring srdeční záležitostí, když na něm v uplynulých dvou sezónách v barvách týmu MKR Technology slavil vítězství a dvě stříbra.
            Na německém okruhu v loňském roce každý z pilotů severočeské stáje MKR Technology vystoupal na slavnostní pódium. Markusové Oestreich s Bösigerem vybojovali stříbro, Adam Lacko bronz. Zvítězit zde dokázal předloni právě Oestreich. Týmu MKR navíc letos zlato stále ještě chybí, takže hlad po něm je obrovský a všichni ho chtějí ukojit právě na vyhlášeném Nürburgringu. „Nürburgring je rozhodně jedním z nejzajímavějších okruhů. Zatím je tu pěkná zima a často prší. Takové počasí by mělo být po celý víkend. Tahačům by to mělo vyhovovat, ale jestli to tak bude, si řekneme až po neděli,“ mrknul lišácky Adam Lacko.
            Tým do dějiště vyrazil v úterý. Ve středu večer byl už v kompletní sestavě připraven na závodišti, kde první důležité jízdy začnou tentokrát už od pátku.
            

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Nürburgring, Oestreich, Save the Ring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz