rss
PatRESS News

Zpět

Se Závodem míru odešel i Václav Lončák

7. května 2013

Václav Lončák jako rozhodčí.
Litoměřice - Se závěrečnou etapou 42. ročníku mezinárodního cyklistického Závodu míru juniorů odplulo víc, než by si pořadatelé přáli. Poslední den závodu byl také posledním dnem života jeho někdejšího ředitele. Ve věku nedožitých devětasedmdesáti let zemřel Václav Lončák. Jako ředitel vedl ZMJ celkem deset let.
            Václav Lončák byl v historii závodu třetím ředitelem. Vedl ho po legendárním trenérovi Jaroslavu Menhartovi v letech 1983 - 1992. Po něm nastoupil Svatopluk Henke, jenž v jeho čele stojí dodnes. Václav Lončák se následně věnoval rozhodcovské činnosti. Třeba na Silvestrovském cyklokrosu ho diváci a závodníci i přes pokročilý věk potkávali ještě v posledních letech. "Václav byl povoláním učitel, což se silně podepsalo i na jeho práci rozhodčího. Vždycky byl precizní, a své pedagogické zkušenosti často přenášel do praxe i na závodech. Potrpěl si na slušné chování a vystupování. Oni ti mladí ale mnohokrát od něj pár lekcí potřebovali," vzpomněl na svého kolegu, rozhodčí Rudolf Pátek.
            Příští měsíc, tedy přesně 25. června, by se PaedDr. Václav Lončák dožil 79 let. Jeho život ale vyhasl po dlouhé těžké nemoci v neděli 5. května, tedy přesně v den závěrečné etapy Závodu míru juniorů. Pořádající CK Slavoj Terezín a KCR Roudnice nad Labem, kde měl svoji "bafíckou" licenci, na něj nikdy nezapomene.
Václav Lončák jako rozhodčí. Václav Lončák (vpravo) jako ředitel ZMJ.

tagy: cyklistika, Slavoj Terezín, cyklisté, Závod míru, Lončák,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz