rss
PatRESS News

Zpět

Šéf týmu MKR jezdí v bojovém prototypu

23. litospadu 2012

Renault Sherpa týmu MKR
Židovice - Vypadá jako Hummer, bojový vůz americké armády, ale má typické logo Renaultu. Navíc je celé v barvách truckracingového týmu MKR Technology. Co to sakra vlastně je? Přesně tohle si říká řada lidí, když vidí novou čtyřkolovou hračku šéfa zmíněné severočeské stáje MKR. Poprvé ji kompletně "vyladěnou" v akci mohli diváci vidět na autodromu v Mostě při Czech Truck Prix. Jmenuj se Renault Sherpa a jde o opravdový unikát, který není možné jen tak zahlédnout na českých silnicích.
            Vůz pochází skutečně s dílny Renaultu, ačkoli silně připomíná právě Hummera. Renault Sherpa Maria Kresse je první bojový prototyp, podle kterého se začaly vyrábět sériové vozy pro francouzskou armádu. Vůz vznikl jako lehké armádní vozidlo pro logistické i taktické použití. V civilním nasazení se poprvé představil v roce 2009 jako doprovodný vůz na rallye Dakar.  Do Židovic se dostal jako dárek od Renault Trucks po té, co severočeská stáj získala vítězství v "poháru konstruktérů". Až nyní ho mechanici v čele s hlavním konstruktérem Kressem upravili do týmové podoby a dali mu i stylový vnitřní komfort. Speciální metalíza, kterou mají severočeské tahače, řada propracovaných detailů, elektricky polohovatelné kožené sedačky, koberečky a především hudební decibely v kufru auta jsou doplňky, o kterých by si armáda mohla nechat zdát. Sherpa je auto stojící na půli cesty mezi ryzím terénním autem a vojenským náklaďákem. "Projede téměř vše a hodně vydrží. Také proto se Mariovi tolik líbil," mrknul manažer stáje MKR Technology Karel Neffe, když připomněl, že auto nese také typický štítek "MKR Boss".
                Zajímavé jsou rozhodně i některé technické specifikace. Sherpa má pohon všech kol, uzávěrky diferenciálů a vyztužený podvozek, vysoký 60 centimetrů nad zemí. Zvládne nájezdový úhel 60°, stoupání 40°, boční sklon 45°a projede 75 cm hluboký brod. "Sloužit bude k podobným prezentačním akcím jako teď na autodromu. Po té, co ho kluci tak vytunili, si neumím představit, že by s ním někdo skočil někam do terénu," zasmál se Neffe.

Interiéry Renault Sherpa týmu MKRMario Kress se o Sherpu sám starátagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Kress, Sherpa,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz