rss
PatRESS News

Zpět

Senzační neděle přinesla dva doubly a vítězství pro Lacka

31. července, 2011

Smolensk – Naprosto senzačně skončila šestá zastávka evropského šampionátu závodních tahačů na okruhu v ruském Smolensku pro český tým MKR Technology. Ve druhém dnu totiž piloti židovické stáje vybojovali nejen dvakrát pódiový double, ale díky Adamu Lackovi přidali také další vítězství.
            „Beru to jako zadostiučinění. Jaká smůla mě provázela od začátku, bylo až neuvěřitelné. Po všech těch problémech by mě ani nenapadlo, jak se koncovka vydaří. Mám strašnou radost. Neděle byla perfektní a musím přiznat, že sám nevím, jak se mi podařilo prokličkovat mezi soupeři první zatáčkou a následně závod vyhrát,“ netajil své nadšení zlatý pilot Adam Lacko z týmu MKR Technology.
            Už ranní kvalifikace naznačila, že by ho prvotní smůla, se kterou se tým musel poprat, snad mohla opustit. Naprosto překvapivě totiž Markus Bösiger vyhrál „super pole“, takže se postavil na čelní příčku startovního roštu hlavního závodu. Adam Lacko vyjížděl jako čtvrtý. „Bylo to opravdu senzační a sám jsem se nestačil divit. Oproti sobotě, kdy jsem měl určité problémy s autem, ho kluci výborně doladili. Kvalifikace mi konečně sedla, cítím formu,“ řekl spokojeně Markus Bösiger, Lackův týmový parťák.
            Přestože Bösiger výhodu první pozice neproměnil ve vítězství, tým přesto mohl slavit první ruský double. Závod sice vyhrál Němec Jochen Hahn, úřadující vedoucí muž šampionátu, ale hned za ním se seřadili právě piloti MKR Technology Adam Lacko s Markusem Bösigerem.
Absolutní spokojenost teprve přišla v následujícím hendikepovém závodě.  Co totiž předvedl Adam Lacko, nad tím zůstával rozum stát dokonce i jemu samotnému. Ze sedmé pozice se hned v první zatáčce dokázal dostat až na vedoucí příčku. „Prostě se přede mnou otevřel prostor a já na to šlápnul, jak to jen šlo. Takových momentů by mohlo být víc,“ usmál se Adam Lacko, který se už jen řítil vstříc svému letošnímu prvnímu vítězství.
Hendikepový závod Lacko ovládl přesvědčivě před krajanem Davidem Vršeckým z Buggyry a týmovým kolegou Markusem Bösigerem.
Během druhého ruského dne si tentokrát trochu smůly vybral třetí židovický pilot Markus Oestreich, který nejprve přijel devátý a druhý závod nedokončil. V obou závodech ale stáj MKR ovládla soutěž týmů. „Ruská zastávka přinesla řadu zvratů a to jak dobrých tak i těch špatných. Nijak zvlášť dobře jsme nezačali, ale nakonec se štěstí přece jen naklonilo na naši stranu. Viděli jsme ale, že s problémy se potýkal i Albacete s Nittelem a ani Hahn už není tak úplně suverénní. Naše auta se dostávají do formy, takže v souhrnu je to pro druhou část sezóny, která právě začala, hodně povzbuzující. Věřím, že v následujícím domácím díle v Mostě, bychom se mohli blýsknout ještě víc než teď v Rusku,“ shrnul s další touhou vítězit šéf stáje MKR Technology Mario Kress.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz