rss
PatRESS News

Zpět

Senzace! Lovosice zahájily vítězně evropský pohár

8. září 2012

Jiří Brecko
Lovosice – Naprosto senzačně otevřeli lovosičtí házenkáři letošní sezónu. Hned v prvním zápase naskočili do těžkého zápasu evropského poháru proti chorvatskému týmu HC Zamet a před domácím publikem dokázali parádně zvítězit. Lovosice jsou na nohou, jejich tým hraje jako jediný v republice evropskou soutěž a navíc do ní vstoupil nádherným vítězstvím.
            „Užíváme si to. Navíc to pro nás je neskutečná výhoda. Zahájili jsme vítězně doma a před zápasem v Rijece máme čtyřbrankový náskok. Šance k dalšímu postupu jsou rozhodně na naší straně, ale je těžké předvídat, jak může utkání v Chorvatsku vypadat. Rozhodně nemáme co ztratit a s tím jsme také do toho utkání šli,“ nechal se slyšet nejlepší střelec zápasu Jiří Motl, který chorvatskému soupeři vsadil rovných deset branek.
            Severočeši na protivníka doslova vletěli. Nejen, že díky Kolomazníkovi vstřelili první branku, ale než se soupeř sám střelecky vzpamatoval, už prohrával 5:0. Překonat domácího gólmana Artura Adamíka se mu povedlo až koncem osmé minuty. Domácí vedení zvýšili na šest branek. Po první půli celky do šaten odcházely za stavu 16:12. Protivník se nevzdával. Ve druhé části více zatlačil a dokázal snížit až na dvougólový rozdíl. Závěr i přes velká vyloučení na straně domácích patřil právě jim. „Nenechali jsme se vykolejit. Hráli jsme tak uvolněně jako už dlouho ne. Nálada v kabině byla výborná. Nikdo nic nevymýšlel, jako třeba jindy v extralize, když jsme pod tlakem. Zápas jsme si užívali a nechali se popohánět skvělým publikem,“ usmál se Jiří Motl.       
V utkání, které po šedesáti minutách skončilo 27:23, také velmi pomohl domácí brankář Artur Adamík, pro kterého to byla po přestupu z Karviné premiéra v lovosickém dresu. „Začátek byl hodně těžký. Ty kluky jsem vůbec neznal, nevěděl jsem, kam budou střílet. O to to bylo těžší. Některé jsem dokázal prokouknout až ve druhé půli. Byla tu výborná atmosféra a to určitě pomohlo. Jak říkal Jirka, byli jsme v klidu,“ dodal spokojeně brankář Adamík.
            Osm set přítomných diváků bylo v euforii. Svátek házené v Lovosicích se prostě vydařil. Program házenkáři vyplnili od dopoledních hodin souboji nejmladších hráčů. Den vyvrcholil zápasem evropského poháru a velkou autogramiádou. „Tolik podpisů jsem nikdy nerozdal a navíc na tolik zajímavých míst,“ smála se mladá posila týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Lukáš Malý.
            Pohár pokračuje následující víkend zápasem v chorvatské Rijece. „V úterý, tedy ještě před odjezdem, nás čeká první extraligové utkání s Přerovem, takže teď žádné oslavy nepřipadají v úvahu. Jen jako tým posedíme, abychom to mohli probrat, ale všechno střídmě. Pořádnou oslavu si necháme až po zápase s Rijekou. Nebude ani záležet jak dopadne, i když s výhrou se vždy slaví lépe,“ mrknul další z lovosických tahounů Jan Landa.
Fotogalerie 

Jan LandaDiváci zářítagy: házená, Lovosice, extraliga, HC Zamet, Evropský pohár, Motl, Adamík, Landa,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz