rss
PatRESS News

Zpět

Senzace! Piloti MKR zaplnili pódium hlavního závodu

28. srpna, 2011

MKR TechnologyMost - Sen se stal skutečností. Všichni tři jezdci severočeské stáje MKR Technology opravdu zaplnili pódium. Aby toho nebylo málo, dočkali se nejen v nejprestižnějším hlavním závodě, ale především před domácím publikem. Sedmá zastávka Mistrovství Evropy závodních tahačů na autodromu v Mostě tak doslova patřila šedo-červeným kombinézám se jmény Lacko, Bösiger a Oestreich.
            „Už na začátku sezóny jsem věřil, že se to jednou povede. Teď mi to přijde neuvěřitelné. Vždyť celé pódium bylo jen naše. Nikdo jiný na něm nebyl. Děkuji klukům za ten zážitek, protože ta radost se slovy nedá popsat,“ jen těžko hledal v euforii výrazy šéf MKR Technology Mario Kress, kterému dokonce při průjezdu jeho svěřenců cílem tekly slzy radostí.
            Velký sen celého týmu z Roudnicka se splnil v nedělním hlavním závodě. Ještě v sobotu v noci přitom na snění nikdo neměl čas a jen těžko by si kdokoli z mechaniků vsadil, že by to mohlo před českými fanoušky opravdu vyjít. „Nikdo z nás na to neměl čas. Až do šesti do rána jsme spravovali hlavně Oestreichův zdemolovaný auťák a museli si poradit s uraženou zadní nápravou. Nakonec se to podařilo, ale spát jsme šli jen na hodinku. Kluci nám tu dřinu ve velkém vrátili,“ řekl unaveně avšak šťastně mechanik Jakub Čaněk.
            Že tým mechaniků odvedl výbornou práci, ukázala už kvalifikace a následný super pole, který piloti MKR ovládli v pořadí Bösiger, Oestreich a Lacko. Trio černo-červených renaultů nedalo soupeřům žádnou šanci. Stylem start-cíl před svými diváky vybojovali neuvěřitelný triumf, když cílem dojeli v nezměněném pořadí, v jakém startovali. Lacko měl přitom technické potíže. Po závodě mu pak mechanici museli vyměnit převodovku. „Kurde, to je tým. Lacko si v sobotu vyhraje hlavní závod, aby hned druhý den se svými kolegy vyžral všechnu slávu. Držel jsem jim palce tak silně, až jsem si je málem rozlámal. To byl zážitek, který bych přál každému,“ prohlásil známý bavič Ruda z Ostravy, který přijel severočeský tým do Mostu podpořit a díky velkému úspěchu se hned stal novým maskotem. „Asi si Rudu vycpeme a budeme ho tahat s sebou. Jednou přijede a hned taková pecka. Nebo ho raději budeme brát živého, protože s ním byla i během závodu hrozná legrace,“smál se elektroinženýr Miloš Schmied.
Do odpoledního hendikepu renaulty nastoupily seřazeny od osmé pozice k šesté, což boj o další pódium výrazně ztížilo. K němu měl nakonec nejblíže čtvrtý Markus Oestreich. Lacko bodoval šestý a Markus Bösiger osmý. Zvítězil Rus Lvov před Levettem a Nittelem. „Před mosteckými závody jsme prohlásili, že chceme divákům zahrát českou hymnu a současně před nimi zabojovat o celé pódium. Připravit jim co největší zážitek. To všechno se povedlo, takže věřím, že si víkend s námi naplno užili, protože já neznám nic krásnějšího, než vyhrávat a prožívat takový úspěch před rodinou a známými,“ dodal spokojeně pilot Adam Lacko.

Ruda z OstravyMKR Technology

Mario KressAdam Lacko

 tagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Neffe, Ruda z Ostravy, Bösiger, Lacko, Oestreich, pódium, Most,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz