rss
PatRESS News

Zpět

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

27. září 2019

Tým MKR Technology v Holandsku představil unikátní hybridní kamion. Židovice/Almelo – Jako první na světě! Severočeský tým MKR Technology postavil první rallye kamion na světě s hybridním pohonem. Jedinečný koncept terénního kamionu vyvíjel židovický konstruktér Mario Kress v totálním utajení ve spolupráci s holandským Riwald Dakar týmem. Závodní speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl slavnostně představen při páteční podvečerní světové premiéře v holandském Almelu. Unikát se chystá lednový Dakar.
                  „Na vývoji zcela nového konceptu jsme tvrdě pracovali několik měsíců. S naším hlavním partnerem Riwald Dakar týmem jsme vytvořili jedinečnou spolupráci, která teď přinesla tento jedinečný koncept, ve kterém se kloubí  všechny zkušenosti, které jsem dosud nasbírali spolu s ukrutnou energií, kterou tento kamion má. Současně ale spojujeme moderní trendy v technologiích i aktuální otázky dopadu na životní prostředí. Stojíme na prahu velkých strukturálních změn v motorsportu a dálkových rallye,“ pronesl s hrdostí na svůj tým Mario Kress, šéf MKR Technology a autor projektu MKR Adventure.
                  V době, kdy se otázka kvality životního prostředí stává globální téma číslo jedna, reaguje  v pravý čas tým MKR Technology a Riwald Dakar premiérou hybridního kamionu. „Renault Trucks C460 Hybrid Edition je lehký kamion, který obsahuje 700 kilogramů hybridní technologie, a dosahuje ideální hmotnosti 8,5 tuny. Žene ho přes tisíc koňských sil,“ sdělil Mario Kress.
                  Oba týmy, tedy severočeský konstruktér spolu s holandskou závodní ekipou, jsou přesvědčeni, že elektrická technologie v kamionu může přinést velké výsledky. Riwald Dakar a MKR Technology uzavřeli tříleté partnerství s cílem dostat se v tomto období ve světe rallye do elitní trojice. „Hybridní kamion Renault C460 v poslední době intenzivně testoval zkušený pilot holandského týmu Gert Huzink. Se stávajícím průběhem a s dosaženými daty jsme spokojeni. Hybridní pohonný systém zahrnující speciální maziva Eurol byl vystaven extrémním podmínkám a dosáhl velmi slibných výsledků,“ pronesl Mario Kress.
Severočeský Renault Trucks tak bude vůbec první hybrid na světe, který pojede legendární Rallye Dakar. Tento tah vítá i A.S.O, organizátor nejtěžší rally na světě, který by chtěl vidět tým Riwald Dakar s Gertem Huzinkem za volantem nového hybridního kamionu Renault C460 Hybrid Edition na startu Dakaru v roce 2020. A přání se promění v realitu. Tým totiž naplňuje myšlenku organizátorů být inovativní a společensky odpovědný. Právě taková se snaží být i společnost Riwald Recycling – hlavní sponzor týmu Riwald Dakar, který v současné době slaví své výročí. Riwald Recycling investuje do budoucnosti a je jednou z nejvíce inovativních recyklačních společností v Evropě. Je více udržitelná, čistší a profesionální a recykluje všechny myslitelné kovy s cílem opětovně použít 100% recyklovaných materiálů uvolněných do současné moderní ekonomiky. „I díky filozofii a prioritám této holandské společnosti můžeme všichni stát u zrodu velkých změn ve světě motorsportu a vykročit k lepšímu prostředí a ještě lepšímu světu,“ dodal hrdě Mario Kress.
 
Technické údaje kamionu Renault TrucksC460 Hybrid Edition:
Typ: Renault Trucks C 460 Hybrid Edition
Motor: DXI 13
Převodovka: ZF Ecomat 6HP
Převodová skříň: ZF VG 1600
Přední a zadní náprava: Axle Tech 4000 grand series.
Výkon dieselového motoru: 1040 HP
Točivý moment dieselového motoru: 4600 Nm
Elektromotor:  ZF CeTrax lite
Přídavný výkon E-motoru: 205 HP
Maximální točivý moment: 1600 Nm
Tlumení: Hendrickson
 
Další informace:

MKR Technology
Od roku 2014, pod inspirativním vedením konstruktéra Maria Kresse, MKR Technology staví a vyvíjí kamiony pro rally ve spolupráci se společností Renault Trucks. Tým MKR je zodpovědný za konstrukci kamionů Renault CBH385-Sherpa a Renault K520. V pátek 27. září 2019 díky ní spatřil světlo světa Renault Trucks C460 Hybrid Edition - první rallyový kamion na světě s hybridním pohonem.

Tým Riwald Dakar
Tým Riwald Dakar se účastní Rally Dakar od roku 2012. První tři roky se třemi Fordy HRX a rychlým asistenčním kamionem. V roce 2015 Gert Huzink debutoval s kamiony. Od roku 2016 tým Riwald Dakar spolupracuje s konstrukčním týmem MKR Technology z České republiky.
 
Společné úspěchy
2016. 1. místo Rally OiLibya v Maroku - Gert Huzink (K520)
2017 2. místo Morocco Desert Challenge - Gert Huzink (K520)
2018 7. místo Dakar - Gert Huzink (K520)
2019 6. místo Morocco Desert Challenge - Gert Huzink (K520)

tagy: MKR Technology, 2019, hybrid
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz