rss
PatRESS News

Zpět

Severočeská technika po slavnostním loučení míří na Dakar

18. listopad 2014

Židovické závodní speciály holandského týmu Mammoet Rallysport. Židovice/Harskamp/Ostrava – Připraveno, zabaleno, technika severočeského týmu MKR Technology míří na Dakar! Poslední dny byly mimořádně hektické. Dakarské závodní speciály se těší velkému zájmu, a tak loučení má slavnostní charakter. Na tisíc lidí o víkendu vyprovodilo dva kamiony pro tým Mammoet Rallysport v Holandsku, v úterý se na cestu vydaly tatry stáje Bonver Dakar Projectu. Veškerá technika se ve čtvrtek nalodí ve francouzském přístavu Le Havre, aby se vydala na více než měsíční plavbu do Argentiny, kde v lednu odstartuje slavná Rallye Dakar a při ní se tým MKR bude starat o zmíněnou pětici kamionů.                     
                Ve velkém stylu pojal loučení s fanoušky a odjezd na věhlasný závod nizozemský tým Mammoet Rallysport, kterému MKR postavil dvojici kamionů, jež bude kočírovat pilot Martin van den Brink a Pascal de Baar. V Holandsku v třítisícové obci Harskamp se sešlo na tisíc fanoušků, pro které byl připraven doprovodný program. Na místě proto nechyběl ani unikátní Mobil bar Coloseum. „Setkání s fanoušky bylo mimořádně příjemné, v zázemí Mammoetu mi přišlo, že se sešla opravdu snad celá obec. Martin je v regionu hodně oblíbený a Dakaru tam fandí pomalu úplně všichni," podotkla jednatelka našeho týmu Klára Kress, když připomněla další zásadní vazbu týmu Mammoet na Česko. "Harskamp je částí obce Ede, která je partnerským městem východočeské Chrudimi."
                Hned z Holandska část týmu MKR spěchala do Ostravy, kde se naopak loučil Bonver Dakar Project s trojicí jamalek, jimž stáj dodává speciální závodní agregáty a technickou podporu. První jamalku pilotuje Tomáš Vrátný se slovenským navigátorem Jaroslavem Miškolcim a palubním mechanikem a šéftechnikem týmu Milanem Holáněm. Pro severočeské fanoušky motorsportu je mimořádně zajímavá sestava druhé jamalky. Tu povede Artur Ardavičus, který v roce 2012 na Dakaru obsadil vynikající třetí místo, když závodil za tým Kamaz; navigátorem je Alexej Nikižev a palubní mechanik roudnický Daniel Kozlovský, jinak člen naší stáje MKR Technology. "Loni jsem se na Dakaru staral o Lopraisovu Královnu, takže vím, o čem Dakar je, ale je pravdou, že být součástí takové posádky, bude něco zcela jiného. Jde z toho trochu strach a mám před závodem rozhodně respekt, ale už se na to moc těším," usmál se Daniel Kozlovský. Třetí závodní speciál týmu Bonver Dakar Project bude řídit Robert Jan Szustkowski. S talentovaným polským závodníkem pojede navigátor Jaroslaw Kazberuk a palubní mechanik Filip Škrobánek.
                Dvojice renaultů Mammoetu a tři Tatry Jamal, jímž technickou podporu dělá MKR Technology, dohromady vytváří unikátní alianci, která se na Dakaru bude vzájemně podporovat. Prakticky jde o největší motoristický projekt v Česku. Cíl je jasný – dojet ve zdraví a postarat se o co nejlepší výsledek. „Chceme uspět, technika je připravena na sto procent, ale Dakar je mimořádně těžkou prověrkou, při které hraje velkou roli hlavně štěstí. Můžete mít všechno vyladěno do posledního detailu, ale když nemáte štěstí, tak prostě neuspějete.  Z toho důvodu se také nepouštíme do odvážných prohlášení," stojí nohama na zemi šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.
                Aktuálně se již kamiony s veškerou technikou přesouvají do francouzského přístavu Le Havre, odkud ve čtvrtek odplují do Argentiny. Slavný závod otevře 3. ledna slavnostní prolog v Buenos Aires, kde také závod 17. ledna skončí. Úvodní ostrá etapa je na programu hned 4. ledna. První vyslanci týmu si proto Silvestr v Česku neužijí - do Jižní Ameriky totiž někteří odlétají už 30. prosince. 
 

 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz