rss
PatRESS News

Zpět

Sezóna tahačů se láme na Nürburgringu

11. července 2013

Během press drivů si tahač MKR vyzkoušela i Markéta Rejmanová.
Nürburgring – Polovina sezóny je tu. Pátý z deseti podniků Mistrovství Evropy závodních tahačů je na programu truckerů tento víkend. Závodní plán na věhlasném Nürburgringu navíc regulérně začíná už v pátek. Truckery tak čeká nejen jedna z nejdelších ale také divácky nejnavštěvovanějších zastávek celého šampionátu. Piloti pěti a půltunových tahačů si navíc na okruhu předávali pomyslné klíče od brány s jezdci formule 1.
„Formule 1 kroužila na Nürburgringu minulý víkend. Když jsme balili v rakouském Red Bull Ringu, tak tam přijela testovat stáj Toro Rosso. Měli jsme možnost testování sledovat, ale pak jsme museli přejet právě na německý okruh, kde ostatní ještě po víkendu dobalovali. Formule 1 je velký svět, takže i pro nás bylo zajímavé sledovat, jak se tahle dvě odvětví motorsportu střídají,“ netajil nadšení mechanik severočeské stáje MKR Technology Jiří Kovář.
Truckeři se na Nürburgringu nudit rozhodně nebudou. Tahače totiž na trati budou kroužit celý čtvrtek, jelikož jsou připraveny jízdy s novináři a také volné tréninky. Naostro se začne v pátek, kdy se piloti při kvalifikaci budou snažit vyjet si co nejlepší startovní pozici do sobotního hlavního závodu. Zatímco jindy bývá super pole, po němž je známé rozestavění tahačů na startovním roštu, až v sobotu, na Nürburgringu se tradičně zajíždí v pátek. „Čeká nás opravdu dlouhý a náročný víkend. Už teď je tu výrazně větší zima než u nás, což je taková klasika. Pravidelně tu pořádně sprchne, takže jsem zvědavý, co si pro nás nejen počasí přichystá tentokrát,“ usmál se pilot MKR Technology Adam Lacko.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nürburgring,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz