rss
PatRESS News

Zpět

Sezóna vyvrcholí v Le Mans

10. října 2013

Adam Lacko se loni v Le Mans radoval. Co letos?
Le Mans - A je to tu! Letošní sezóna truckracingu jde do finále. Už tento víkend evropský šampionát závodních tahačů vyvrcholí poslední závodní zastávkou. Truckeři se opět sejdou na věhlasném okruhu ve francouzském Le Mans.
            "Diváci se určitě mohou těšit, že Le Mans nabídne tradičně velkou podívanou. Stále není rozhodnuto, kdo získá titul a ani příčky do pátého místa nejsou zcela rozhodnuty. Na pozicích našich pilotů se sice už prakticky nic změnit nemůže, ale na závěr a právě v Le Mans se chce každý blýsknout, takže věřím, že ještě urveme nějaké to pódium," řekl manažer týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Ve hře je kvartet závodních jízd, v nichž vítěz může celkem posbírat až šedesát bodů. Druhého Jochena Hahna dělí od vedoucího Antonia Albaceteho pouhých jedenáct bodů. S jistou dávkou klidu může být třetí Oestreich - výš se už dostat nemůže a čtvrtý na něj ztrácí dvaatřicet bodů. Kdo ale skončí jako bramborový? Momentálně na příčce pod pódiem sedí dva piloti se shodným počtem bodů - David Vršecký a Norbert Kiss. Severočeská dvojice ze stáje MKR Technology Adam Lacko a Markus Bösiger letos zůstane za očekáváním, na šesté a sedmé pozici. "To před sezónou rozhodně nebyl cíl. Po dvou bronzech v uplynulých dvou sezónách, jsem si přál v Le Mans oslavit hodnotnější kov a nikoli klesnout až na šestku. Nedá se nic dělat, musíme si přiznat, že "maňáci" byli letos nedostižní, ale třeba se nám tam opět s Markusem povede pódiový double jako loni," těší se pilot stáje MKR Technology Adam Lacko.
 
Program - Le Mans:
Sobota:                
08:35   Free practice 1
10:10   Free practice 2           
12:45   Qualifying 1
13:05   Super pole 1   
15:45   Race 1 (11 laps)
18:10   Race 2 (11 laps)
 
Neděle:
08:30   Warm up
09:45   Qualifying 2
10:05   Super pole 2
14:05   Race 3 (11 laps)
17:15   Race 4 (11 laps)


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Bösiger, Vršecký, Le Mans,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz